Petak, 19. travnja 2024.

Slaven Belupo nije mogao parirati kvalitetnom Osijeku

Nakon dva gola u prvom dijelu nastavak je donio manje prilika, Osijek je kontrolirao susret i malo toga je dozvolio domaćinu pa promjene rezultata nije bilo, bodovi su otišli Dravom nizvodno

Slaven Belupo danas je na Gradskom stadionu ‘Ivan Kušek – Apaš’ ugostio momčad Osijeka u utakmici 12. kola HT Prve lige.

Gosti su ostvarili pobjedu te su se popeli na drugo mjesto i bodovno izjednačili s vodećom Rijekom. Farmaceuti im nisu mogli parirati te su niz bez pobjede povećali na 11 utakmica…

Bruno Bogojević
Bruno Bogojević // Foto: NK Slaven Belupo/Podravski list

U samom početku Grgić je dobro ubacio za Krstanovića koji je iz blizine tukao glavom, no pogodio je vratnicu.

Gosti su poveli u 22. minuti Hiroš je iskoristio pogrešku Kvržića i krasno pogodio suprotni gornji kut.

Nakon toga Slaven nije uspio stvoriti čistu priliku, a u 45. minuti već je bilo 0:2. Iz kornera je dobro ubacio Bočkaj, a Nejašmić je glavom iz blizine pogodio pokraj nijemih promatrača u domaćoj obrani.

Nastavak je donio manje prilika, Osijek je kontrolirao susret i malo toga je dozvolio domaćinu pa promjene rezultata nije bilo, bodovi su otišli Dravom nizvodno. Slaven je i dalje pretposljednji, sa šest bodova iz 12 kola, koliko ima i Hrvatski dragovoljac. U toh šest kola Slaven je zabio tek sedam golova…

U sljedećem kolu Slaven Belupo u petak gostuje u Šibeniku, potom će na istome mjestu s istim suparnikom igrati i u osmini finala Kupa.

Van Bruggen i Kleinheisler
Damian Van Bruggen i Laszlo Kleinheisler // Foto: NK Slaven Belupo/Podravski list

SLAVEN BELUPO – OSIJEK 0:2 (0:2)
KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’. Gledatelja 467. Sudac: Strukan (Split).
SLAVEN BELUPO (4-3-3): Čović – Bogojević, Zirdum, Soldo, Goda – Kvržić (od 78. Hadžić), Van Bruggen, Caimacov (od 87. Kocijan) – Glavčić (od 46. Brković), Krstanović (od 46. Monjac), Grgić (od 90. Zapata). TRENER: Zoran Zekić.
OSIJEK (4-1-4-1): Malenica – Miloš, Škorić, Lončar, Bočkaj – Nejašmić – Fiolić (od 88. Gržan), Jugović (od 80. Pilj), Kleinheisler (od 71. Bohar), Hiroš (od 71. Žaper) – Topčagić (od 80. Mierez). TRENER: Nenad Bjelica.
STRIJELCI: 0:1 Hiroš (22), 0:2 Nejašmić (45).

Nemanja Glavčić
Nemanja Glavčić zamijenjen je nakon 45 minuta // Foto: NK Slaven Belupo/Podravski list