Srijeda, 24. travnja 2024.

Križevački Radnik u stopu prati virovski Podravac na košarkaškom sjeveru, pobjede Međimurja i Vindije

Vrlo izgledno je da će o naslovu prvaka odlučiti njihov međusobni susret u zadnjem kolu

U 19. kolu Druge košarkaške lige Sjever, koje je bilo na rasporedu prošlog vikenda, odigrane su četiri utakmice.

Ekipe iz gornjeg dijela tablice, i to križevački Radnik, čakovečko Međimurje i varaždinska Vindija, imale su teška gostovanja u Bjelovaru, Vrbovcu i Ivancu, ali su prošle neokrznute i pobjedama zadržale svoja mjesta pri vrhu tablice. Prvoplasirana ekipa Podravca je bez borbe dobila utakmicu protiv Varteksa koji je odustao od natjecanja.

Križevački Radnik je više nego uvjerljivo protutnjao gostovanjem u Bjelovaru i pobijedio s 98:67. Pobjednik je riješen već u prvom poluvremenu poslije kojeg su Križevčani vodili s nedostižnih 64:43. U drugom poluvremenu razlika je još povećana. Goste je do pobjede predvodio najiskusniji Ivan Svoboda (22, 4×3), Karlo Kos je postigao 16 (2×3), Filip Šašek 13 (1×3), Mario Matoić 12 (2×3), a Juraj Brkić 10 koševa. Svi igrači su se upisali u strijelce, osim Borne Katanovića koji nije ulazio u igru. Kod neraspoloženih Bjelovarčana je Bruno Vrinjanin postigao 16, Ivan Perković 14 (2×3), Filip Petrović 13 (1×3), a Filip Tušek 11 (1×3) koševa.

Međimurje je u Vrbovcu protiv Petra Zrinskog do pobjede rezultatom 86:75 došlo tek u zadnjoj četvrtini. Poslije treće četvrtine Vrbovčani su još vodili 50:47, no slomljeni su u zadnjoj dionici koju su Međimurci uvjerljivo dobili, bilo je 29:15. Kod pobjednika je naročito raspoložen bio Mario Novak (34, 6×3), Mislav Kranjčec je dodao 13 (2×3), Ivan Golik 11 (1×3), a Petar Glumac (1×3) i Luka Bartolić po 10 koševa. Kod domaćih je Roman Čimbur (27, 3×3) bio najistaknutiji akter, Karlo Pandur je postigao 18 (3×3), a Luka Horvat 13 (1×3), ali je izostao odgovarajući učinak vrbovačkih centara.

Vindija je pobjedu u Ivancu protiv Ivančice s 83:70 osigurala u prve tri četvrtine pa opuštanje u posljednjoj četvrtini (14:22) nije utjecalo na krajnji rezultat. Kod Varaždinaca je Manuel Novak postigao 22 (3×3), Kruno Smontara 17 (2×3), a Domagoj Mihoković 12 koševa. Kod domaćih Stjepan Herceg 17 (3×3), Dean Herceg 15, Luka Putar 12 (2×3) i Filip Rožman 10 (2×3) koševa.

Većim dijelom u potpuno izjednačenoj utakmici Vedi je do pobjede u Zagrebu protiv Labrade s 97:93 došao tek u završnici utakmice. Bjelovarčane su do pobjede predvodili izuzetno raspoloženi Ivan Jukić (33, 4×3) i Marin Šobak (28, 4×3), a velik doprinos pobjedi dali su Jan Zvonimir Vrdoljak (17, 2×3) i Deni Krajnović (13, 3×3). Zagrepčani su najboljeg igrača imali u Marinu Jakšiću (25, 3×3), a vrlo dobro su odigrali Luka Brajković (19) i Franjo Palić (18, 4×3), Lovro Došen i K. Perić (oba po 14 i 3×3).

Tri kola prije kraja prvenstva stanje na vrhu ljestvice ostalo je nepromijenjeno. Drugoligaše sjevera predvodi virovski Podravac, a u stopu ga prati križevački Radnik. Vrlo izgledno je da će o naslovu prvaka odlučiti njihov međusobni susret u zadnjem kolu.