Četvrtak, 18. travnja 2024.

Liga prvakinja: Podravka Vegeta odigrala dobro prvo poluvrijeme protiv jakog Bresta

Rukometašice Podravke Vegete danas su u utakmici 11. kola Lige prvakinja u Školskoj sportskoj dvorani ‘Josip Samaržija – Bepo’ ugostile francuski Brest Bretagne.

Gošće su bile izrazite favoritkinje protiv pomlađene koprivničke ekipe. Podravki su nedostajale Selena Milošević, Larissa Kalaus, Nikolina Zadravec, Ana Buljan i Dijana Ilina, a u sastavu su bile tri 17-godišnjakinje; Tena Megerle, Lana Strugar i Dunja Međurečan.

Podravka je odigrala vrlo dobro prvo poluvrijeme, imala je u tri navrata prednost od dva pogotka razlike, no u završnici je Brest preokrenuo i na odmor otišao s +1 (16:17).

Ozbiljnije su gošće iz Francuske zaigrale početkom nastavka i u 36. minuti na semaforu je bilo 18:22. Do kraja utakmice hrvatske prvakinje nisu se uspjele vratiti, Brest je zadržao prednost i rutinski priveo susret kraju.

Koprivničke rukometašice borile su se koliko su mogle, no iskustvo i veća kvaliteta bili su na strani gošći. S brojnim problemima u ekipi teško je moglo bolje… Brest je na kraju slavio rezultatom 28:39, a posljednji pogodak za domaću ekipu postigla je mlada Lana Strugar na asistenciju Dunje Međurečan.

Najefikasnija je u Mrđenovoj ekipi bila Dejana Milosavljević sa sedam pogodaka, dok je Helene Fauske zabila 11 za Brest.

Bio je ovo deveti poraz Podravke u 10 nastupa u Ligi prvakinja ove sezone. Podravka će u subotu u Danskoj odigrati zaostalu utakmicu 10. kola Lige prvakinja s Esbjergom.

PODRAVKA VEGETA – BREST 28:39 (16:17)
KOPRIVNICA – ŠSD ‘Josip Samaržija – Bepo’. Gledatelja 200. Suci: Michalis Tzafeoropoulos i Andreas Bethmann (Grčka).
PODRAVKA VEGETA: Tucaković (3), Dumanska (5); Turk 2, Karlovčan 2, Popović, Strugar 1, Gudelj 1, Milosavljević 7(2), Megerle, Mugoša 3, Franušić 3, Međurečan, Šenvald 2, Stelmah 6, Barišić 1. TRENER: Goran Mrđen.
BREST: Quiniou, Darleux (6+1), Toft (9+1); Mauny 5, Toublanc 2, Fauske 11(3), Kromoska, Lassource 1, Niakate 5, Pop-Lazić 1, Kouyate 2, Foppa 3, Loseth 3, Coatanea 3, Jarrige 3. TRENER: Pablo Morel.

8. Podravka Vegeta 10 1 0 9 246:319 2
REZULTATI 11. KOLA: Bukurešt – Borussia 33:29, Rostov – Budućnost 30:20, Podravka – Brest 28:39, Esbjerg – Ferencvaroš 33:27.