Srijeda, 24. travnja 2024.

Mladi koprivnički atletičari nastupili na kvalifikacijama Erste plave lige

U kategoriji četvrtih razreda nastupio je Petar Slavinić i osvojio je 1. mjesto u vortexu i 1. mjesto na 300 m

Atletičari AK Koprivnica su u ponedjeljak 31. svibnja nastupili na kvalifikacijama Erste plave lige (školskog natjecanja). U kategoriji trećih razreda nastupili su:

Tija Požgaj je osvojila 2. mjesto na 300 m i 4. mjesto u skoku u dalj.
Iva Mikulec je osvojila 3. mjesto u skoku u dalj i 4. mjesto u bacanju vortexa.
Nastupili su još: Hana Latin na 60 m i u skoku u dalj i Matej Požgaj u skoku u dalj.

U kategoriji četvrtih razreda nastupio je Petar Slavinić i osvojio je 1. mjesto u vortexu i 1. mjesto na 300 m. U kategoriji petih razreda nastupio je Luka Kolonić i osvojio 5. mjesto na 60 m i 6. mjesto u skoku u dalj.

U kategoriji šestih razreda nastupili su:
Dora Lovrinović je osvojila 2. mjesto na 60 m i 1. mjesto na 600 m.
Ivana Cenko je osvojila 2. mjesto u bacanju kugle i 2. mjesto u skoku u dalj.
Ivan Bebek je osvojio 2. mjesto u bacanju kugle i 3. mjesto na 60 m.
Luka Kvaternik je osvojio 2. mjesto na 600 m i 2. mjesto u skoku u dalj.
Lukas Petrić je osvojio 1. mjesto u bacanju kugle i 4. mjesto na 60 m.
Još su nastupili: Matea Cenko na 60 m i u skoku u dalj, Melani Vrbnjak na 60 m i u bacanju kugle, te Lara Šafar u bacanju kugle.

U finale Erste plave lige u Zagrebu 14. rujna plasirali su se Tija Požgaj, Petar Slavinić, Dora Lovrinović, Ivana Cenko, Ivan Bebek, Luka Kvatenik i Lukas Petrić.

U nedjelju 30. svibnja Antonio Gložinić je nastupio na utrci Tri mosta u Kotoribi i osvojio 9. mjesto u ukupnom plasmanu i prvo mjesto u kategoriji juniora.