Subota, 27. travnja 2024.

Mladi križevački nogometaši sjajni u Ormožu i Žerjavincu, trener Vedriš: ‘Na dobrom smo putu’

Mladići predvođeni trenerom Vedrišem pokazali su sjajan nogomet i osvojili odlično treće mjesto u Sloveniji i drugo mjesto u Žerjavincu

U slovenskom Ormožu prošle je nedjelje odigran je jaki međunarodni malonogometni turnir. Odlični su bili mladi križevački nogometaši, selekcija U-13, osvojivši treće mjesto.

Igrači trenera Vedrana Vedriša u skupini su pobijedili Ormož s 3:0, Tezno s 2:0 i Duplek U-13 s 3:1.

U četvrtfinalu pobijedili su Rače Rdeči s 3:1, a u polufinalu su poraženi od Međimurja s minimalnih 1:0.

U utakmici za treće mjesto Radnik Križevci pobijedio je slovensku Naftu 2:1.

– Dojam i gostoljubivost domaćina turnira iz Ormoža je bio fantastičan. Na dobrom smo putu. Napravili smo ogroman korak prema naprijed u našim ciljevima i budućim dokazivanjima na međunarodnoj, ali i našoj sceni. Malo smo ostali manje sretni da nismo protutnjali turnirom do samog vrha, ali smo se sretni i nasmijani vratili u svoje najdraže domove. Odigrali smo naš najbolji i najljepši turnir, bili smo razigrani, rastrčani. Pokupili smo simpatije svih, pokazali smo da smo najbolja škvadra na terenu i van njega – istaknuo je trener Vedran Vedriš.

Mlađi pioniri su prošli vikend, osim turnira u Sloveniji, gostovali i na završnici turnira u Žerjavincu na kojem su također osvojili pehar. U skupini su u prvoj utakmici svladali domaće Prigorje s 2:1, zatim su remizirali s Ivančicom 0:0 te pobijedili Kralj Tomislav s 4:0 i Prigorje Markuševec sa 7:0 te osvojili prvo mjesto u skupini. U polufinalu su svladali Kašinu s 3:0, a u finalu su nakon 0:0 u regularnom dijelu poraženi od domaćina nakon izvođenja penala. Mladići predvođeni trenerom Vedrišem pokazali su sjajan nogomet i osvojili odlično drugo mjesto.