Mladi rukometaši Koprivnice plasirali su se među osam najboljih u Hrvatskoj

Mladi rukometaši Koprivnice svoju utakmicu četvrtfinala igraju danas od 15 sati.

Dok je dan za mnoge tek počinjao, naši mladi rukometaši već su odigrali susrete osmine finala na završnici Prve HRL U-13 (M) u Poreču. Među osam najboljih na ovom natjecanju prošli su Osijek, Koprivnica, Dugopolje i Zadar 2013.

Dvadesetak minuta trajala je neizvjesnost u susretu Osijeka i Kozale. Onda su Osječani napravili niz od četiri pogotka zaredom i pobjegli na pet razlike (11:6) i time praktički riješili pitanje pobjednika. Završilo je 14:11.

Sasvim drugačiji tijek susreta bio je onaj između Viro-Virovitice i Koprivnice. Tu je koprivnički sastav krenuo silovito i poveo 5:1, u 9. minuti. Ali Virovitičani su do predaha uspjeli doći na minus dva (9:7). Velika borba nastavila se i u drugom dijelu. Viro je dvaput bio na samo pogodak zaostatka, ali je Koprivnica uspjela izdržati sve njihove nalete i na kraju slaviti 17:14. Čak 10 pogodaka za Viro – Viroviticu dao je Karlo Prtenjača.

Najmanje neizvjesnosti bilo je u susretu Dugopolja i Ivančice Ivanec. Tu je mnogo toga odlučeno već na samom početku. Sastav iz Dugopolja je naime, fantastično otvorio susret i poveo 7:2, za nepunih 12. minuta igre. Ivančica Ivanec se bez obzira na sjajnu podršku s tribina, nikako nije mogla oporaviti od toga šoka pa su na kraju morali priznati poraz. Čista i zaslužena pobjeda Dugopolja 16:7.

U susretu Zadra 2013 i Gospića također je bilo sve brzo riješeno. Nakon početnog ispitivanja snaga i izjednačenosti (3:3), Zadrani najprije postižu četiri, a zatim u drugom nizu šest pogodaka za redom i odlaze na nedostižnih 12:5. Sve ostalo bilo je samo pitanje rutine kako privesti susret kraju. Konačni rezultat je 16:11, stoji na službenim stranicama Hrvatskog rukometnog saveza.

Parovi četvrtfinala su:
DINAMO ZAGREB – KOPRIVNICA
DUBRAVA ZAGREB – DUGOPOLJE
IVAN-MIKANOVCI – OSIJEK
SESVETE – ZADAR 2013

Mladi rukometaši Koprivnice svoju utakmicu četvrtfinala igraju danas od 15 sati. Utakmicu možete pratiti na YouTube kanalu HRS-a.

Podsjetimo, prije utakmice osmine finala protiv Virovitičana, naši mladi rukometaši u skupini su upisali dvije pobjede i dva poraza što je bilo dovoljno za treće mjesto među pet ekipa. Slavili su protiv Poreča i Maksimira Pastele, a poraženi su od Dugopolja i ekipe Ivan-Mikanovci.