Subota, 20. travnja 2024.

Moćni ruski Rostov Don uvjerljiv protiv hrabre Podravke Vegete u Ligi prvakinja

Podravkašice su dale sve od sebe, ali Rostov Don je presnažan za koprivničku ekipu u ovom trenutku

Rukometašice Podravke Vegete u prvoj utakmici osmine finala Lige prvakinja ugostile su u subotu moćnu rusku ekipu Rostov Don i upisale uvjerljiv poraz rezultatom 29:20. Već na poluvremenu bilo je plus sedam za rusku ekipu – 17:10. Znalo se da je razlika u kvaliteti velika, nije slučajno Rostov Don bio prvi u svojoj skupini, a Podravka Vegeta posljednja u svojoj.

Utakmica je započela minutom šutnje za prerano preminulog Podravkinog trenera Zlatka Saračevića i legendarnog Vinka Zembera, prvog trenera koprivničkog kluba.

Rostov Don ponajbolja je europska ekipa i jedan od favorita za osvajanje Lige prvakinja ove sezone. U svojim redovima ima cijeli niz vrhunskih rukometašica, a Anna Vyakhireva i Grâce Zaadi Deuna su top klasa.

Podravka je izgledala solidno u prvom dijelu prvog poluvremena, vodila je ekipa Antonija Pranjića s 3:2, ali onda je sve išlo na ruku kluba iz Rusije.

U prvom dijelu utakmice Kokice je s četiri pogotka predvodila Lea Franušić, a Dejana Milosavljević triput se upisala u listu strijelaca. Dobra je bila i vratarka Yuliya Dumanska sa šest obrana. Kod gošći su po tri gola zabile Iuliia Managarova, Anna Sen i Katarina Krpez Slezak.

U nastavku susreta stvari se nisu previše mijenjale na terenu, iako su u drugo poluvrijeme Kokice ušle s četiri uzastopna gola, po dvaput su zabile Dejana Milosavljević i Dijana Mugoša. Rostov Don održavao je kasnije uvjerljivu prednost. Podravkašice su dale sve od sebe, ali gošće su presnažne za koprivničku ekipu u ovom trenutku. Tjelesno jače, brže i kvalitetnije. Problem Podravkinom treneru Antoniju Pranjiću pravile su i ozljede Lamprini Tsakalou i Ivone Mrđen, a nespremna je igrala i Carlos. Otprije nema ni Selene Milošević.

Statistika govori da je kod Podravke Vegete najefikasnija u ovoj utakmici bila Dejana Milosavljević sa šest golova, a Lea Franušić i Dijana Mugoša dodale su po četiri. Vratarka Yuliya Dumanska skupila je 14 obrana.

Rostov Don predvodile su Polina Kuznetsova i Iuliia Managarova s pet golova. Po četiri gola zabile su Anna Vyakhireva i Katarina Krpez Slezak. Dvije gostujuće vratarke skupile su zajedno 15 obrana.

Uzvrat je za tjedan dana u Rusiji. Bit će to samo formalnost, Rostov Don je već u Koprivnici osigurao četvrtfinale.

Veliku fotogaleriju s utakmice u Koprivnici možete pogledati OVDJE.