Subota, 20. travnja 2024.

VIDEO Varaždin izgubio od Hajduka u Splitu, o autogolu Memije će se dugo pričati

Nogometaši Varaždina poraženi su u 24. kolu Prve HNL od Hajduka na splitskom Poljudu rezultatom 2:0. Uspio je Hajduk vezati tri HNL-pobjede. Nakon dva slavlja u Rijeci, na Poljudu je pao i Varaždin.

Hajduk je poveo već u osmoj minuti. Zabio je David Čolina. Točku na ‘i’ stavio je u petoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela tragičnim autogolom Kerim Memija. Nevjerojatan autogol možete pogledati OVDJE.

U samom finišu utakmice kod Hajduka je zbog dva žuta kartona pocrvenio Fossati, a kod Varaždina Djou. Isključen je i gostujući pomoćni trener Jertec.

Zaslužena pobjeda Splićana i nova glavobolja za Varaždince koje očekuje grčevita borba za opstanak u ligi.

U iduće dvije utakmice Varaždin dočekuje Dinamo i gostuje u Rijeci. Težak raspored.

U donjem dijelu ljestvice na šestom mjestu je Šibenik s 26 bodova (24 utakmice), sedmi je Slaven Belupo s 22 boda (22 utakmice), osmi je Varaždin s 22 boda (24 utakmice), devetoplasirana je Lokomotiva (23 utakmice), a posljednjeplasirana Istra sa 17 bodova (23 utakmice).

Hajduk je pobjedom protiv Varaždina preskočio Rijeku na četvrtom mjestu. Obje ekipe imaju sada 32 boda iz 22 utakmice.

PAROVI 24. KOLA:

Istra 1961 – Šibenik 3:2, Slaven Belupo – Lokomotiva 0:0, Hajduk – Varaždin 2:0, Osijek – Gorica (nedjelja, 15.00), Dinamo – Rijeka (17.30); Istra 1961 – Lokomotiva (16. kolo, srijeda, 17.00).