Utorak, 30. travnja 2024.

Nemčići ostvarili sjajne rezultate na državnom prvenstvu u judu za osnovne škole

Koprivničko-križevačku županiju na prvenstvu su predstavljali je Borna Rožac, Jura Sitar, Patrik Ferčec i Petar Lovrenčić

Odlične rezultate postigla je muška ekipa iz koprivničke Osnovne škole Antun Nemčić Gostovinski na državnom prvenstvu školskih sportskih društava u judu za osnovne škole, a koje se održalo 23. i 24. siječnja u Zagrebu.

“Osim što je to prvo prvenstvo u novoj godini, ovo je natjecanje posebno jer je ujedno i prvo ikad držano u Zagrebu”, poručili su iz koprivničkog Judo kluba.

Natjecanje u muškoj, ženskoj i mix konkurenciji održalo se u sportskoj dvorani Sutinska vrela, u zagrebačkoj četvrti Podsused, a okupilo se preko 300 natjecateljica i natjecatelja.

Državno prvenstvo u judu za osnovne škole

Potrebno je napomenuti kako je ovo prvi puta da je Koprivničko-križevačka županija imala svog predstavnika na ovom prvenstvu, a predstavljali su je Borna Rožac, Jura Sitar, Patrik Ferčec i Petar Lovrenčić koji su se natjecali u kategoriji učenika od prvog do četvrtog razreda.

Borna je osvojio prvo mjesto (-46 kilograma), dok je Jura osvojio treće (-42 kilograma). Također, treće mjesto osvojio je i Patrik (+50 kilograma), a Petar (+50 kilograma) je završio na petom mjestu.

U muškoj konkurenciji ukupno osvojeno deseto mjesto.