Srijeda, 1. svibnja 2024.

Pobjeda vodeće Ivančice, križevačkog Radnika i Petra Zrinskog, utakmica Vindije i Podravca odgođena

Prošlog vikenda odigrane su samo tri utakmice Druge košarkaške lige Sjever.

Ivančica je dosta lako prošla gostovanje u Čakovcu protiv Međimurja, 85:71. Standardna postava Ivančana dala je najveći doprinos pobjedi Ivančana. Smontara je postigao 21 (1×3), Rožman 16 (1×3), D. Herceg 12 (2×3), a Putar (1×3) i S. Herceg po 11 koševa za pobjednike, a Glumac 20 (3×3), Golik i Drk po 15 koševa za Čakovčane. Detaljniji izvještaj s ove utakmice možete pročitati OVDJE.

Radnik je bio bolji od Virke rezultatom 77:60. Već do poluvremena Križevčani su ostvarili nedostižnu prednost, 37:24, da bi je u trećoj četvrtini još povećali na 60:42, a do kraja utakmice samo održavali.

Najraspoloženiji su kod domaćina bili su Matoić (3×3) i Biondić s po 18 postignutih koševa, a kod gostiju je Golub postigao 19, Pavlović 16, a Fuis 11 (2×3) koševa.

U derbiju začelja Petar Zrinski je na gostovanju u Bjelovaru protiv Vedija bio vrlo uvjerljiv i pobijedio s 88:58. Vrbovčane je do pobjede predvodio Kravos s 32 postignuta koša i čak osam trica, Pandur je dodao 17 (1×3), Juroš 13, a Tomić 11 (1×3) koševa.

Kod domaćina su tek Laić 16 (1×3) i Vrdoljak 12 (1×3) bili dvoznamenkasti.

Derbi u Varaždinu između Vindije i Podravca nije odigran zbog koronavirusom zaraženih igrača Vindije.

Na ljestvici je sada prva sama Ivančica s dva poraza. Dva poraza ima i Podravac, ali i odigranu utakmicu manje. Po tri poraza imaju Radnik, Vindija i Grafičar.