Četvrtak, 2. svibnja 2024.

Polufinale Kupa izborili i Tehnika Koprivnica i Borac Imbriovec

Osim nogometaša Tehničara iz Cvetkovca koji su Bratstvu uzvratili za 2:1 poraz u Kunovcu s kamatama, bilo je čak 10:0, polufinale Županijskog kupa izborili su i Imbriovčani te Tehnika Koprivnica.

Iako su poraženi na gostovanju u Križevcima s 2:1, domaći nogometaši nisu uspjeli nadokndaiti poraz iz prve utakmice četvrtfinala koja je završila rezultatom 5:1 za Borac.

Za Radnikovce je dva gola zabio Mladen, a za Borac Vručina. Valja istaknuti da u samom finišu utakmice za domaćina udarac s bijele točke nije realizirao Borovčak.

Tehnika Koprivnica prošla je u polufinale Kupa nakon što je u dvije utakmice četvrtfinala eliminirala branitelja naslova, Mladost iz Kloštra Podravskog.

U prvoj utakmici prošlog tjedna na gostovanju su Koprivničanci ostvarili pobjedu od 3:1, dok su danas na domaćem terenu poraženi rezultatom 1:2.

Koprivnička momčad imala je više konkretnih situacija pred suparničkim vratima u prvom poluvremenu, ali realizacija nije bila na razini. Osim toga, glavni sudac nije isključio suparničkog igrača kad je ispred kaznenog prostora s leđa, bez namjere igranja loptom, srušio Filipa Lovkovića koji je išao sam prema vratima Mladosti.

Gosti iz Kloštra Podravskog stigli su u vodstvo u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, a Ježić je pogodio glavom za 0:1. Mladost je početkom nastavka povećala prednost, iz blizine je strijelac bio Kramarić.

Nakon toga, veliku priliku propustio je Radotović, a Sabol je iz slobodnog udarca s više od 30 metara pogodio gredu.

Neizvjesno je bilo sve do završnice, kad je nakon lijepe akcije Marko Kozjak iz blizine pogodio za konačnih 1:2.

U nedjelju uzvratnu utakmicu četvrtfinala igraju još Ferdinandovac i Graničar iz Legrada. U prvoj utakmici Ferdinandovčani su pobijedili s čak 4:0 na legradskom Fizešu.