Utorak, 21. svibnja 2024.

Poznati su svi kandidati koalicije Rijeke pravde za izbore, sedam ih je iz Koprivničko-križevačke županije

Koalicija Rijeke pravde predvođena SDP-om predala je u četvrtak Državnom izbornom povjerenstvu u Hrvatskom saboru svoje izborne liste u 10 izbornih jedinica

- Oglas -

Kao što smo već izvijestili, koalicija Rijeke pravde predvođena SDP-om predala je u četvrtak Državnom izbornom povjerenstvu u Hrvatskom saboru svoje izborne liste u 10 izbornih jedinica, a kao prve poteze ako dođu na vlast, najavili su smjenu Ivana Turudića s čela DORH-a, ukidanje tzv. lex AP te izmjene Zakona o mirovinskom osiguranju.

“Rijeke pravde su krenule i nakon 17. travnja Hrvatska će biti bolja”, poručio je predsjednik SDP-a Peđa Grbin nakon što je s koalicijskim partnerima predao DIP-u liste s imenima kandidata za parlamentarne izbore u 10 izbornih jedinica.

Koalicija Rijeke pravde predala DIP-u svoje izborne liste

- Oglas -

Podsjetimo, Glavni odbor SDP-a održan je u ponedjeljak, a na njemu su se utvrđivale liste za Hrvatski sabor i lista za Europski parlament.

Sve koalicijske liste će predvoditi SDP-ovci Arsen Bauk (prva izborna jedinica), Boris Lalovac (druga), Siniša Hajdaš Dončić (treća), Mišel Jakšić (četvrta), Predrag Fred Matić (peta), Mihael Zmajlović (šesta), Kristina Ikić Baniček (sedma), Peđa Grbin (osma), Sabina Glasovac (deveta) i Ranko Ostojić (deseta).

U drugoj izbornoj jedinici iz Koprivničko-križevačke županije na četvrtom mjestu nalazi se Tomislav Golubić, predsjednik županijskog SDP-a i koprivnički gradski pročelnik, te na 10. mjestu profesorica agronomije i predsjednica SDP-ova Savjeta za poljoprivredu i hranu Marija Vukobratović iz Križevaca.

Podjela karanfila za Dan žena
Tomislav Golubić dijeli karanfile za Dan žena // Foto: Grad koprivnica

U četvrtoj izbornoj jedinici nositelj liste je, dakle, koprivnički gradonačelnik Mišel Jakšić.

“Hvala vam na dosadašnjem povjerenju i podršci. Puno smo toga zajedno izgradili u Koprivnici – od škola, vrtića, rekonstrukcije trga… Paralelno, konačno se nakon dugo, dugo godina u Saboru čulo za našu Koprivnicu i Podravinu. Pred nama su parlamentarni izbori 17. travnja na kojima su u 4. izbornoj jedinici zajedno Podravina i Slavonija.

- Oglas -

Siguran sam da duž rijeke Drave, koja nas spaja, ovoga proljeća stižu Rijeke pravde koje će Slavoniji donijeti bolji životni standard, a Podravini brzu cestu. Na izbore izlazim kao nositelj liste SDP-a Hrvatske i partnera. Sa sjajnom ekipom kandidata s naše liste borit ćemo se za sve Slavonce i Podravce jer zaslužujemo više, bolje, poštenije. Zaslužujemo pravednu Hrvatsku. Zaslužujemo osmijeh i zadovoljstvo na licima svih građana”, poručio je Jakšić.

Kristina Škoda Vajdić
Kristina Škoda Vajdić // Foto: Prigorski.hr

Na četvrtom mjestu je Koprivničanka Kristina Škoda Vajdić, predsjednica županijskog HSS-a. Na listi se još nalaze i i Sandra Sinjeri, zamjenica direktora u Koprivničkim vodama, na osmom mjestu, predsjednica uprave koprivničkog Komunalca Nataša Tetec na 10. mjestu i HSS-ov načelnik Općine Koprivnički Ivanec Zoran Vrabelj na 12. mjestu.

1. IZBORNA JEDINICA

1. Arsen Bauk
2. Dalija Orešković (DO i SIP)
3. Branko Kolarić
4. Marijana Puljak (Centar)
5. Sara Medved
6. Josip Tica
7. Ivana Mlinar
8. Franko Dota
9. Ljiljana Štokalo
10. Saša Stanislav Horvath (DO i SIP)
11. Dalibor Prevendar
12. Lana Pavić (Centar)
13. Danica Juričić Spasović
14. Ivo Jelušić

2. IZBORNA JEDINICA

1. Boris Lalovac
2. Tanja Sokolić
3. Anka Mrak-Taritaš (GLAS)
4. Tomislav Golubić
5. Davorka Moslavac Forjan
6. Denis Kralj
7. Maja Krnjević
8. Valentina Folnegović (HSS)
9. Igor Jareš
10. Marija Vukobratović
11. Dejan Plentaj
12. Stanko Borić (GLAS)
13. Tesa Goldstein
14. Bojan Glavašević

3. IZBORNA JEDINICA

1. Siniša Hajdaš Dončić
2. Barbara Antolić Vupora
3. Željko Kolar
4. Boška Ban Vlahek
5. Miroslav Marković
6. Jasenka Auguštan Pentek
7. Natalija Martinčević (REFORMISTI)
8. Mario Medved
9. Andreja Marić
10. Željko Posavec
11. Anita Curiš Krok
12. Lovro Lukavečki
13. Radimir Čačić (REFORMISTI)
14. Lana Remar

4. IZBORNA JEDINICA

1. Mišel Jakšić
2. Sanja Bježančević
3. Boris Piližota
4. Kristina Škoda Vajdić (HSS)
5. Mate Vukušić
6. Sonja Kovač
7. Vjeran Marijašević
8. Sandra Sinjeri
9. Tomislav Bračun
10. Nataša Tetec
11. Tanja Paris (Centar)
12. Zoran Vrabelj (HSS)
13. Samir Haj Barakat
14. Biljana Borzan

5. IZBORNA JEDINICA

1. Predrag Fred Matić
2. Martina Vlašić Iljkić
3. Mario Milinković
4. Josip Štorek (HSS)
5. Biljana Gaća
6. Marko Krička
7. Ivana Ribarić Majanović
8. Mitar Obradović
9. Slavica Nikšić
10. Dinko Zima
11. Agica Ferić (HSS)
12. Anto Ravlić
13. Irenka Milobara
14. Josip Krnić

6. IZBORNA JEDINICA

1. Mihael Zmajlović
2. Marija Lugarić
3. Krešo Beljak (HSS)
4. Ivan Račan
5. Sanja Major
6. Zvonimir Novosel
7. Maja Gračanin
8. Alen Čičak
9. Suzanna Bučić
10. Alen Prelec
11. Darko Vuletić (HSS)
12. Ivana Fundurulić (Centar)
13. Marta Ana Cesar (GLAS)
14. Alka Vuica

7. IZBORNA JEDINICA

1. Kristina Ikić Baniček
2. Ivica Lukanović
3. Sandra Krpan
4. Dalibor Domitrović
5. Branka Bakšić Mitić
6. Mirela Mikić Muha (DO i SIP)
7. Zdenko Močnik (HSS)
8. Matej Mostarac
9. Dragica Malović
10. Toni Štimac
11. Krešo Čulinović
12. Jasminka Molnar
13. Toni Herenda
14. Vojko Obersnel

8. IZBORNA JEDINICA

1. Peđa Grbin
2. Mirela Ahmetović
3. Zlatko Komadina
4. Sanja Radolović
5. Saša Đujić
6. Ana Puž Kukuljan
7. Marin Račić (Centar)
8. Slobodan Fruk (DO i SIP)
9. Marko Ferenac
10. Maria Blažina
11. Kristijan Čarapić
12. Bojana Puzigaća
13. Nadia Poropat
14. Željko Jovanović

9. IZBORNA JEDINICA

1. Sabina Glasovac
2. Tonči Restović
3. Irena Dragić
4. Igor Skoko (Centar)
5. Branko Grčić
6. Nataša Delonga Poparić
7. Danijel Radeta
8. Ružica Jakšić
9. Karlo Klarin
10. Ivana Vučenović
11. Ivana Perišin
12. Zdenko Jukić (Centar)
13. Anja Ramadža (HSS)
14. Petar Vrvilo

10. IZBORNA JEDINICA

1. Ranko Ostojić
2. Ivica Puljak (Centar)
3. Ivana Marković
4. Mišo Krstičević
5. Damir Barbir (Centar)
6. Katarina Gugić
7. Viktorija Knežević (Centar)
8. Joško Markić
9. Nika Silić Maroević
10. Gordana Muhtić
11. Gorana Rosandić (Centar)
12. Matko Burić
13. Rafaela Matić
14. Anita Bonačić Obradović

LISTA ZA EUROPSKI PARLAMENT:

Biljana Borzan
Predrag Fred Matić
Romana Jerković
Marko Vešligaj
Dalija Orešković
Bojan Glavašević
Sonja Kovač
Joško Klisović
Vedrana Mišković
Ranko Ostojić
Željka Šarčević Grgić
Tonino Picula

Oglas

Najnovije objave

Vezane vijesti