PRVA HNL Dinamo na korak do naslova nakon pobjede protiv Osijeka, Hajduk slavio na Rujevici

U nedjelju su odigrana dva derbija 34. kola Prve hrvatske nogometne lige. Rijeka je ugostila Hajduk, dok je Dinamo bio domaćin Osijeku.

Splitska momčad na Rujevici je ostvarila uvjerljivu pobjedu rezultatom 0:3. Dva pogotka postigao je Marko Livaja, a jednom je mrežu pogodio Dino Mikanović.

Ponadali su se navijači Bijelih, ali je Dinamo u večernjem terminu u Maksimiru slavio protiv Osijeka s također uvjerljivih 3:0 i tako stigao na korak do naslova prvaka dva kola prije kraja prvenstva.

Oršić je pogodio u 34. minuti na asistenciju Petkovića, Špikić je dodavanje Bočkaja u 60. minuti pretvorio u 2:0, a konačnih 3:0 postavio je Menalo u 81. minuti nakon nove Petkovićeve asistencije.

Dinamo u sljedećem kolu gostuje u Šibeniku te može osigurati naslov prije posljednjeg kola u kojem dočekuje Hajduk u Maksimiru, dok je Osijek ovim porazom definitivno ispao iz utrke za titulu.

10. NK Hrvatski dragovoljac (Z) 34 4 7 23 31 72 -41 19

REZULTATI 34. KOLA: Hrvatski dragovoljac – Slaven Belupo 1:1, Gorica – Lokomotiva 3:3), Istra 1961 – Šibenik 1:2, Rijeka – Hajduk 0:3, Dinamo – Osijek 3:0.