Četvrtak, 18. travnja 2024.

FOTO – PRVA ŽNL Bači krenuo pobjedom na klupi Močila, Panonija slavila u golijadi, Drava i Tomislav Radnik uvjerljivo do bodova

Ovog vikenda odigrane su utakmice 9. kola Prve koprivničko-križevačke županijske nogometne lige.

Derbi začelja odigran je u Koprivnici, gdje su pretposljednje Močile dočekali ‘fenjeraša’ iz Sigeca. Močilani su u prvom dijelu došli do vodstva, strijelac je bio Šostarić nakon ubačaja Batarila Ćerdića iz kornera.

Na odmor su domaći otišli s dva pogotka prednosti, drugi je gol zabio kapetan Posavec. U 61. minuti drugi žuti karton zaradio je igrač Močila Manojlović zbog prekršaja na suparničkom vrataru, pa su domaći preostalih pola sata morali odraditi s desetoricom.

Na 2:1 smanjio je Gusković, te je do kraja publika na ‘Močilskoj areni’ gledala uzbudljiv i neizvjestan susret. Mrežu Mladosti zatresao je i Čani, no sudac Dergez označio je prekršaj u napadu nakon sudara gostujućeg stopera i vratara.

Do kraja se rezultat nije mijenjao te je novi trener Močila Vedran Bači debitirao pobjedom u svom povratku na klupu kluba iz koprivničkog predgrađa.

Pravu golijadu vidjeli su gledatelji u Peterancu, gdje je Panonija uzela sva tri boda protiv Miklinovca rezultatom 4:3.

Drava u Novigradu Podravskom nije imala problema protiv Sloge, gosti iz Koprivničkog Ivanca poraženi su rezultatom 3:0.

Tomislav Radnik je u Svetom Ivanu Žabnu ostvario uvjerljivu pobjedi protiv Lipe iz Hlebina, bilo je 5:0.

Nogometaši Bratstva iz Kunovca u nedjelju u ranijem terminu upisali su novu prvenstvenu pobjedu i sada su ponovno prvom pratitelju Tomislavu iz Drnja pobjegli na četiri boda.

Naime, momčad Dejana Zrinskog na kunovečkom Old Traffordu slavila je protiv đurđevačkog Graničara minimalnim rezultatom. Sva tri boda za domaćina donio je autogolom gostujući igrač Dario Dergez u 84. minuti.

I ta činjenica govori da su Kunovčani došli iznimno teško do pobjede. Mlada i poletna momčad Graničara odigrala je jako dobru, borbenu utakmicu i imala je svoje odlične prilike da ‘zapapri’ domaćinu. Izdvajamo prečku Fusića, stativu Souze i otklanjanje opasnosti s gol crte domaćeg vratara Filipa Štefkovića nakon udarca glavom Snozyka. Sve to odvilo se u drugom dijelu drugog poluvremena.

Naravno, imalo je i Bratstvo svoje prilike, ali ovaj put realizacija im nije bila na visini. No, pišu se bodovi i Kunovčani moraju biti zadovoljni nakon ove utakmice.

U subotu je Tomislav gostovao u Kalinovcu i odigrao je s istoimenim domaćinom bez pogodaka. Drnjanci u prvom dijelu nisu iskoristili jedanaesterac, Lončaru je obranio domaći vratar, a u nastavku isto nismo vidjeli golove. Otvorena utakmica na obje strane, ali bez realizacije.

Starigrad je, pak, u subotu dočekao đelekovečki Osvit. Dobra i živa utakmica, ali Osvit je pobijedio s 3:1. Strijelci za goste bili su Nikola Paradžik, Patrik Lopatnik i Mario Krištofić. Dodajmo da najstrožu kaznu nije iskoristio ni gostujući Nikola Drvarić.

FOTO – PRVA ŽNL Đelekovečki Osvit slavio u Starigradu, podjela bodova između Kalinovca i Tomislava Drnje