Subota, 27. srpnja 2024.

Prva ŽNL: Močile u završnici sredile Tomislav, Glogovčani bolji od Sloge, remi u Peterancu

U nedjelju popodne odigrane su preostale utakmice 23. kola Prve koprivničko-križevačke županijske nogometne lige.

Gledajući ljestvicu, najzanimljivije je bilo u Koprivnici gdje su Močile ugostile Tomislav.

Domaćini su odigrali dobru utakmicu te su osvojili važne bodove protiv gostiju iz Drnja koji su ušli u rezultatski crni niz i ispustili drugo mjesto.

Močilani su u samoj završnici stigli do pobjede od 2:0, a junak je bio Tomislav Belaj koji je pogađao u 85. te u 2. minuti sudačke nadoknade.

Močile se tako približavaju ostvarenju svog cilja, plasmanu u Elitnu ligu.

Močile - Tomislav Drnje
Močile – Tomislav Drnje // Foto: Klikaj.hr

Tomislav Radnik je u Križevcima dočekao posljednjeplasiranu Dravu i upisao uvjerljivu pobjedu od 4:1.

Dario Mesar (13′), Željko Dubravec (48′, 60′) i Jakov Šantić (53′) bili su strijelci za Žabljane, a Eugen Daševci (71′) za goste iz Novigrada Podravskog.

Dvije utakmice odigrane su u donjem domu ljestvice. Rudar je u Glogovcu nadvisio Slogu golovima Josipa Kolarića u 12. i Matea Hajdukovića u 28. minuti, dok je poraz Ivančana ublažio Petar Balić u 72. minuti.

U Peterancu su bodove podijelili Panonija i Lipa, a pogoci su pali u samom otvaranju.

Gosti su poveli preko Rafaela Kovačevića u 2. minuti, a konačnih 1:1 postavio je Kruno Cvetković u 14. minuti.

Prva ŽNL: Prugovac pobjedom u Đelekovcu skočio na drugo mjesto