Petak, 26. travnja 2024.

PRVA ŽNL Picoki razbili Močilane, nova pobjeda Starigrada, Bratstvo s igračem manje sredilo Miklinovec

U subotu su odigrane prve tri utakmice 8. kola Prve koprivničko-križevačke županijske nogometne lige.

Graničar je u Đurđevcu u reprizi ovotjedne Kup utakmice ostvario novu, još uvjerljiviju pobjedu protiv Močila.

Koprivnička momčad poražena je u gradu Picoka s visokih 7:2.

Čak pet od sedam golova za domaćina postigao je mladi ukrajinski ofenzivac Anatoliy Snozyk.

Mlada momčad Starigrada stigla je u Kunovec nekompletna, ali je i u takvim okolnostima svladala Slogu iz Koprivničkog Ivanca.

Poveli su domaći golom Dominika Štajmingera, izjednačio je Damir Jambrušić, a prije poluvremena je Fran Krnjak pogodio za 1:2. U nastavku je pobjedu Starigrada potvrdio Danijel Pavešić.

Vodeće Bratstvo gostovalo je kod Miklinovca i ostvarilo očekivanu pobjedu rezultatom 0:2.

Ipak, nije sve išlo glatko za Kunovčane koji su tri minute prije kraja prvog poluvremena, pri rezultatu 0:0, zbog crvenog kartona ostali s desetoricom igrača.

U nastavku su tri boda Bratstvu svojim pogocima osigurali Vid Bartolić i Miljenko Bencalić.

U nedjelju prijepodne Osvit dočekuje Kalinovac, a preostale su utakmice na rasporedu u terminu od 15 sati.

Pažnju privlači sudar Lipe i Panonije u Hlebinama, čije momčadi drže treće i šesto mjesto na ljestvici.

U Drnju će drugoplasirani Tomislav ugostiti Tomislav Radnik iz Svetog Ivana Žabna, dok Drava iz Novigrada Podravskog gostuje kod Mladosti u Sigecu.