Četvrtak, 28. ožujka 2024.

PRVA ŽNL Pobjede Sloge i Miklinovca, remi u Drnju, preokret u Kalinovcu

U Kalinovcu se od seniorske igračke karijere oprostio Vjekoslav Belobrk, izvrsni napadač i ikona županijskog nogometa

U subotu su odigrane četiri utakmice posljednjeg, 26. kola Prve koprivničko-križevačke županijske nogometne lige.

Miklinovec je u Koprivnici golovima Milasa i Matijašeca s 2:0 svladao novigradsku Dravu, dok su u Drnju bodove podijelili domaći Tomislav i Mladost iz Sigeca.

Mateo Bosman doveo je Sigećane u vodstvo u 22. minuti, izjednačio je Youngdoo Jwa u 30. minuti.

Sloga je u Kunovcu s 3:2 svladala Panoniju iz Peteranca. Ivančani su tako privremeno preuzeli drugo mjesto. Rabiu Bako Muhammad (45. minuta), Mario Rac (60.) i Matej Komes (63.) bili su strijelci za Slogu, a Bruno Kovačko (3. i 71.) za Panoniju.

U Kalinovcu se od seniorske igračke karijere pogotkom oprostio Vjekoslav Belobrk, izvrsni napadač i ikona županijskog nogometa.

Kalinovac je u prvom poluvremenu vodio 3:0, no gosti iz Vojakovca u nastavku su postigli četiri pogotka te su se pobjedom oprostili od Prve ŽNL. Za domaće su zabijali Belobrk, Tomislav Jurić i Ivan Ante Radoš, a za Viktoriju Miroslav Manjić te Josip Kolarić koji je od 71. do 87. minute postigao hat-trick.

Nogometaši Bratstva će se nakon nedjeljne utakmice u Hlebinama vratiti na svoj ‘Old Trafford’, gdje ih očekuje veliko slavlje naslova prvaka uz vatromet i ostale popratne sadržaje.

U nedjelju se još sastaju tomislav Radnik – Osvit te Mladost Molve – Močile.