PRVA ŽNL Slavlje novigradske Drave u Sigecu, Panonija dobila Lipu u Hlebinama, Tomislav Drnje pobijedio Tomislav Žabno

U nedjelju poslijepodne odigrane su i tri preostale utakmice 8. kola Prve ŽNL koprivničko-križevačke.

Utakmica između Tomislava i Tomislava Radnika iz Svetog Ivana Žabna u Drnju kasnila je 20-ak minuta, a domaćin je na kraju slavio s 2:0 pogocima Matije Lončara s bijele točke.

Drava iz Novigrada Podravskog minimalno je slavila na gostovanju kod Mladosti u Sigecu, a Panonija iz Peteranca upisala je 2:0 pobjedu kod Lipe u Hlebinama.

Podsjetimo, nogometaši Osvita u nedjelju prijepodne ugostili su Kalinovac i uvjerljivo slavili s 3:0.

Prvo poluvrijeme završeno je bez pogodaka, da bi u nastavku Đelekovčani s tri pogotka osigurali sva tri boda.

Vrijednu pobjedu Osvitu je osigurao Matija Bogdan koji je postigao hat-trick. Zabijao je Bogdan u 52., 65. i 79. minuti.

U subotu je Graničar u Đurđevcu u reprizi ovotjedne Kup utakmice ostvario novu, još uvjerljiviju pobjedu protiv Močila. Koprivnička momčad poražena je u gradu Picoka s visokih 7:2. Čak pet od sedam golova za domaćina postigao je mladi ukrajinski ofenzivac Anatoliy Snozyk.

Mlada momčad Starigrada stigla je u Kunovec nekompletna, ali je i u takvim okolnostima svladala Slogu iz Koprivničkog Ivanca. Poveli su domaći golom Dominika Štajmingera, izjednačio je Damir Jambrušić, a prije poluvremena je Fran Krnjak pogodio za 1:2. U nastavku je pobjedu Starigrada potvrdio Danijel Pavešić.

Vodeće Bratstvo gostovalo je kod Miklinovca i ostvarilo očekivanu pobjedu rezultatom 0:2. Ipak, nije sve išlo glatko za Kunovčane koji su tri minute prije kraja prvog poluvremena, pri rezultatu 0:0, zbog crvenog kartona ostali s desetoricom igrača. U nastavku su tri boda Bratstvu svojim pogocima osigurali Vid Bartolić i Miljenko Bencalić.