Nedjelja, 5. svibnja 2024.

SUPERSPORT HNL Visok poraz Slavena Belupa protiv Osijeka

U Koprivnici je u nedjelju odigrana utakmica 12. kola SuperSport HNL-a u kojoj je Slaven Belupo ugostio momčad Osijeka.

Farmaceuti su u prošlom kolu s 4:1 poraženi protiv Dinama u Zagrebu, dok je Osijek nanizao tri uzastopne pobjede, protiv Rijeke (3:0) i Gorice (1:0) u gostima te Lokomotive (4:1) kod kuće.

U Podravini je Osječane dočekao njihov bivši trener Zoran Zekić, aktualni trener i sportski direktor Slavena Belupa u kojem je okupio i bivše igrače Osijeka Mudražiju, Mioča, Kvržića, Talysa, Jambora…

Gosti su poveli već u 5. minuti. Izravno iz slobodnog udarca iskosa s lijeve strane strijelac je bio Mijo Caktaš. Lopta je na putu prema mreži prošla kraj nekoliko igrača obje momčadi, no nitko je nije dodirnuo. A trebao je to učiniti barem vratar Marković…

Nije Osijek nakon toga odigrao ništa posebno, no u 35. minuti stigao je do povećanja prednosti. Beljo je prevario Božića koji se pritom ozlijedio te je iznesen na nosilima, a u nastavku brze akcije pronašao je Kleinheislera koji je poentirao za 0:2.

U prvoj minuti nadoknade prvog dijela Kleinheisler je ubacio s lijeve strane, Marković ju je samo odbio do Caktaša koji mu je mogao zahvaliti na vrlo lakom pogotku za 0:3 koji je riješio pitanje pobjednika.

Barišić i Mudražija
Adrian Leon Barišić i Robert Mudražija // Foto: NK Slaven Belupo/Podravski list

Zekić je mijenjao, ušli su Žuljević umjesto Božića, te Krstanović i Christopoulos, ali je Osijek zabio i početkom nastavka. Tukao je Gržan, a odbijenu loptu je Caktaš usmjerio u mrežu i tako postigao hat-trick.

Do kraja je Slaven mogao smanjiti, ali velike prilike nisu iskoristili Žuljević i Mioč.

Osijek će u sljedećem kolu ugostiti istru 1961, dok Slaven Belupo gostuje kod Šibenika.

Posljednji ogled 12. kola od 17.10 sati igraju Gorica i Rijeka.

Arbër Hoxha
Arbër Hoxha // Foto: NK Slaven Belupo/Podravski list

SLAVEN BELUPO – OSIJEK 0:4 (0:3)
KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’. Gledatelja 968.
Sudac: Ivan Bebek (Rijeka).
SLAVEN BELUPO (3-5-2): Marković – Tepšić (od 46. Christopoulos), Božić (od 39. Žuljević), Soldo – Bosec, Mioč, Marina, Mudražija (od 72. Kocijan), Martinaga – Crnac (od 46. Krstanović), Hoxha (od 72. Fanimo). TRENER: Zoran Zekić.
OSIJEK (3-4-2-1): Ivušić – Barišić, Žaper, Čeberko – Gržan, Jugović, Nejašmić (od 64. Brlek), Leovac – Caktaš (od 74. Topčagić), Kleinheisler (od 74. Hireoš) – Beljo (od 74. Mierez). TRENER: Rene Poms.
STRIJELCI: 0:1 caktaš (5), 0:2 Kleinheisler (35), 0:3 Caktaš (45+1), 0:4 Caktaš (52).

10. Rijeka 11 1 3 7 6 17 -11 6

REZULTATI 12. KOLA: Lokomotiva – Šibenik 1:1, Hajduk – Varaždin 2:1, Slaven Belupo – Osijek 0:4, Gorica – Rijeka (nedjelja, 17.10), Istra 1961 – Dinamo (odgođeno).
PAROVI 13. KOLA: Šibenik – Slaven Belupo (petak, 18.00), Osijek – Istra 1961 (subota, 16.55), Gorica – Hajduk (subota, 19.05), Dinamo – Varaždin (nedjelja, 15.00), Rijeka – Lokomotiva (nedjelja, 17.10).

Slaven Belupo - Osijek
Detalj s utakmice Slaven Belupo – Osijek // Foto: NK Slaven Belupo/Podravski list