Utorak, 14. svibnja 2024.

PRVA ŽNL U teškoj utakmici s puno kartona Osvit u Đelekovcu pobijedio Starigrad

U nedjeljoj matineji u Đelekovcu domaći Osvit s 2:1 je pobijedio Starigrad u jednom od derbija šestog kola Prve ŽNL koprivničko-križevačke. U ovu utakmicu Starigrad je ušao osokoljen pobjedom u Županijskom kupu protiv kunovečkog Bratstva, dok je Osvit ispao izgubivši u Vojakovcu.

Poveo je domaćin u 17. minuti autogolom Borne Blaškovića, a samo pet minuta kasnije Mislav Juras povećao je vodstvo. Počasni pogodak za Starigrad postigao je iskusni Kruno Jambrušić u 92. minuti.

Pred oko 150 gledatelja i kišovitom vremenu gledali smo dosta tešku utakmicu u kojoj je zabilježeno čak devet žutih kartona, četiri kod domaćina i pet kod gostiju.

Valja istaknuti da je sav prihod od prodaje ulaznica i donacija namijenjen za obitelj Premec iz Đelekovca u čijoj je kući u petak eksplodirala plinska boca, što je prouzročilo veliku materijalnu štetu. Na sreću, nitko nije bio ozlijeđen.

Podsjetimo, u subotu je Miklinovec minimalno slavio protiv Kalinovca, a u nedjelju od 16 sati očekuju nas preostale utakmice šestog kola u Prvoj ŽNL.

Ističe se derbi vodećeg dvojca Tomislava iz Drnja i Graničara iz Đurđevca na Parku prinčeva.