Petak, 29. ožujka 2024.

Rukometašice Podravke Vegete ove subote podići će pehar prvaka Hrvatske

Rukometašice Podravka Vegete su prošlog petka u Sportskoj dvorani Zrinjevac u Osijeku odigrale pretposljednje, 25. kolo ove sezone u Prvoj HRL protiv Osijeka i pobijedile rezultatom 32:25, poluvrijeme 19:13.

Povele su Osječanke u drugoj minuti pogotkom Petre Jeršek, a potom izjednačava Ana Buljan za Podravku Vegetu. U četvrtoj minuti Podravkašice dolaze do minimalne prednosti 2:3 pogotkom Tsakalou, a potom i Zadravec za 2:4. U 8. minuti raspucane Koprivničanke povisuju svoju prednost uz nekoliko presječenih lopti iz koji dolaze do atraktivnih pogodaka za novo vodstvo 3:8. U nastavku se Podravkašice drže na 4-5 golova prednosti, a najefikasnija u prvom dijelu bila je Zadravec koja je u prvih dvadeset minuta zabila 5 pogodaka. Cure su na poluvrijeme otišle sa šest pogodaka prednosti.

U drugom poluvremenu odlično otvaraju rukometašice Podravke Vegete i u prvih pet minuta odlaze na +8, a pogodak je zabila Karlovčan nakon asistencije Tsakalou. U dobrom tempu nastavile su cure i do kraja, a u igri su veći dio drugog dijela bile mlade igračice koje su opravdale svoju minutažu. Podravka na kraju slavi još jednu prvenstvenu pobjedu. Spomenimo kako je odličan dan imala vratarka Magdalena Ećimović koja je zaustavila 12 lopti, a najviše pogodaka za Podravku zabila je Lamprini Tsakalou kojoj je ovo bila i posljednja utakmica u dresu Podravke Vegete.

Trener Antonio Pranjić je nakon utakmice čestitao curama i dodao svoj komentar.

”Čestitam curama na pobjedi u predzadnjem kolu. Znali smo da nas čeka domaćin koji je u zadnje vrijeme jako napredovao. Mislim da smo mogli bolje i da smo primili previše pogodaka. Žao mi je zbog nekih izgubljenih lopti zbog kojih neke prekrasne akcije nismo okrunili pogocima”, rekao je trener Pranjić.

Treba reći i kako se kapetanica Dragica Džono utakmicom u Osijeku oprostila od svoje profesionalne karijere pa je zaključivši utakmicu s četiri pogotka i rekla nekoliko riječi.

”Čestitam svojoj ekipi što mi je priuštila pobjedu jer je ovo moja posljednja utakmica u profesionalnom klubu i moj oproštaj od profesionalnog igranja rukometa. Čestitam i Osijeku na borbi i još jednom svaka čast curama”, rekla je kapetanica u svojoj izjavi.

Trener Pranjić se zahvalio dugogodišnjoj kapetanici RK Podravke Vegete Dragici Džono.

”Želio bih se zahvaliti dugogodišnjoj igračici RK Podravke Vegete i pravoj kapetanici Dragici Džono koja je odigrala posljednju utakmicu u ovom dresu. Kao i uvijek, dala je sve od sebe na terenu i iskreno joj hvala na svemu što je dala za ovaj klub i nadamo se da ćemo i u budućnosti imati ovakve kapetanice poput nje”, rekao je trener Antonio Pranjić.

Utakmica u Osijeku bila je ujedno i posljednja u dresu Podravke Vegete za Lamprini Tsakalou. S obzirom na to da je prvenstvo bilo odgađano zbog epidemiološke situacije, neke igračice odlaze ranije sukladno kalendaru natjecanja s početka sezone. Trener Antonio Pranjić zahvalio se i Lamprini Tsakalou koja je zabila šest pogodaka.

”Želim se zahvaliti Labrini kojoj je ovo bila posljednja utakmica u našem dresu. Želim joj zahvaliti na svemu što je dala za ovaj klub, a u daljnjoj karijeri joj želim puno sreće”, rekao je trener Pranjić.

Rukometašice Podravke Vegete trofej novog-starog prvaka Hrvatske podići će ove subote, 5. lipnja, u koprivničkoj gimnazijskoj dvorani.

Utakmica posljednjeg kola počinje u 16 sati, a protivnik će Kokicama biti ekipa Splita. Prijenos će biti na YouTube kanalu RK Podravke Vegete.