Srijeda, 24. travnja 2024.

Rukometašice Podravke Vegete rutinski do pobjede u Osijeku i četvrtfinala Kupa

Trener koprivničke ekipe Antonio Pranjić priliku za igru dao je svim raspoloživim snagama. Čak 11 igračica upisalo se u strijelce

Rukometašice Podravke Vegete plasirale su se u četvrtfinale Hrvatskog kupa.

Na gostovanju u Osijeku pobijedile su u osmini finala domaću ekipu rezultatom 33:25.

Na poluvremenu su Kokice vodile s 15:12, a u nastavku susreta su samo još povećale prednost.

Trener koprivničke ekipe Antonio Pranjić priliku za igru dao je svim raspoloživim snagama. Čak 11 igračica upisalo se u strijelce. Dejana Milosavljević i Dijana Mugoša zabile su po pet golova, a jedan manje imala je Lea Franušić. Po tri gola postigle su Korina Karlovčan, Nikolina Zadravec, Aneja Beganović i Elena Popović. Vratarke Magdalena Ećimović i Yuliya Dumanska skupile su sedam, odnosno šest obrana.

Osijek je četvrtoplasirana ekipa u Prvoj HRL za žene, ali u ovoj utakmici nije imao nikakve šanse. Kod domaćina najefikasnije su s pet golova bile Josipa Paula Jerčinović i Milica Grbavčević. Osjekove vratarke Katarina Borac i Magdalena Brkić imale su zajedno samo pet obrana.

Fotogaleriju s utakmice iz Osijeka možete pogledati OVDJE.

Podravkašice su, dakle, napravile još jedan korak prema jednom od ciljeva ove sezone, a to je osvajanje Kupa. Drugi je naravno osvajanje prvenstva u kojem je dvjema pobjedama protiv Lokomotive posao praktički riješen.

Za vikend je na rasporedu uzvrat osmine finala Lige prvakinja u kojem će Podravka Vegeta igrati protiv Rostova Dona u Rusiji. Podsjetimo, u prvoj utakmici Ruskinje su uvjerljivo slavile u Koprivnici, ali Pranjićeve igračice pružile su dobar otpor.