Petak, 26. travnja 2024.

Slaven Belupo poveo, ali Lokomotiva preokretom do finala Kupa

Nakon stanke zbog koronavirusa duge čak 82 dana, na koprivničkom stadionu u subotu navečer nastavljena je nogometna sezona polufinalnom utakmicom Hrvatskog kupa između Slavena Belupa i Lokomotive.

Slaven Belupo lovio je svoje treće finale, ali u tome nije uspio. Lokomotiva je pobijedila s 3:1, iako je domaćin vodio do 67. minute.

Utakmica se igrala bez gledatelja, a u svečanoj loži mjesta je našlo 40-ak ljudi iz domaćeg i gostujućeg tabora. Izvještavalo je 10 novinara i četiri fotografa.

Utakmicu su uživo pratili i predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Davor Šuker, izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić i izbornik U-20 reprezentacije Ognjen Vukojević.

Među ostalim, u svečanoj loži bili su i Marin Pucar, predsjednik Podravkine uprave, i Hrvoje Kolarić, predsjednik uprave Belupa i NK Slavena Belupa.

Slaven Belupo daleko bolje je ušao u utakmicu i to je kapitalizirao već u 6. minuti. Prekrasan pogodak s 30-ak metara postigao je 22-godišnji ljevak Bruno Goda. Pogodio je suprotne rašlje, lopta je završila pod gredom vratara Grbića.

U 15. minuti Lulić je dobro pucao s 20-ak metara, ali lopta je otišla kraj gola.

Samo četiri minute kasnije nova sjajna prilika Farmaceuta. S nekih 17 metara odapeo je Glavčić, ali lopta je otišla preko gola.

Najbolju “priliku” Lokomotiva je imala u 21. minuti. Domaći stoper Mikulić slabo je vratio loptu prema svom vrataru Filipoviću, ali je ovaj u posljednji trenutak uspio spasiti stvar i izbiti je iz opasne zone ispred Tucija.

Tuci je bio u prilici i 10 minuta kasnije, ali slabo je pucao i Filipović je primio loptu.

U 43. minuti Lulić je lijevom nogom opasno pucao, ali je lopta otišla malo pokraj vratnice.

U nastavku susreta Lokomotiva je ušla sa željom da što prije izjednači, ali Farmaceuti to nisu dozvoljavali čvrstom i pametnom igrom u fazi obrane.

U 57. minuti trener gostiju Goran Tomić napravio je dvostruku izmjenu. Iz igre su izašli Tuci i Petrak, a ušli su Jakić i Tolić.

Dvije minute kasnije gosti su tražili najstrožu kaznu nakon kontakta Parackog i Tolića, ali je sudac Ivan Bebek samo odmahnuo rukom i rekao da se igra dalje.

Tomić je u 66. minuti napravio i svoju treću izmjenu u nadi da će njegova momčad biti nešto konkretnija. Umjesto Atiemwena ušao je Sammir.

Samo nešto kasnije, u 67. minuti, Sammir je asistirao za izjednačenje. Pronašao je samoga u šesnaestercu Cokaja koji iz poluvoleja oštro puca i pogađa prvi kut vratara Filipovića. Nevjerojatno da je tako zaspala Slavenova obrana.

Probudila se Lokomotiva, iz daljine je u 72. minuti opasno zaprijetio i Jakić, no puca preko gola. Odmah potom domaći trener Tomislav Stipić umjesto Glavčića ubacio je u igru Brkovića.

Lokomotiva je ponovno zaprijetila preko Uzunija, ali je Filipović ukrotio loptu. Slaven Belupo u tom trenutku nije izgledao najbolje, gol ih je očito jako potresao.

U 79. minuti opet je Sammir odigrao odličnu loptu za Tolića koji je uspješno prebacio Filipovića. Kakav šok za Koprivničance.

Stipić je pokušao ubacivanjem Lime umjesto Jeffrena pojačati napad u posljednjih šest minuta regularnog dijela, ubacio je na početku sudačke nadoknade od sedam minuta i Šegu umjesto Lulića.

U trećoj minuti sudačke nadoknade Mikulić je bio u sjajnoj poziciji za izjednačenje, ali je slabo pucao i Grbić nije imao problema to zaustaviti.

Svi su Farmaceuti otišli u napad, a Lokomotiva je to iskoristila i u 96. minuti Kastrati je dodao Uzuniju koji je zabio za 3:1 pobjedu gostiju.