Subota, 4. svibnja 2024.

Slaven Belupo u ludoj utakmici osvojio bod u Velikoj Gorici

Nakon što smo gledali prvo poluvrijeme, učinilo se da će utakmica šestog kola SuperSport HNL-a između Gorice i Slavena Belupa u Velikoj Gorici biti realativno dosadna i neatraktivna.

No, prevarili smo se u sudačkoj nadoknadi, u četvrtoj minuti, kada je domaćin poveo pogotkom Ndockyta. Kongoanski napadač je bio najbolji igrač Gorice, koju je nakon odlaska Željka Sopića s klupe vodio Mensur Mujdža, a svoju je igru okrunio fantastičnim udarcem s 20-ak metara. Gostujući vratar Sušak nije uspio bilo što napraviti.

Nakon samo pet minuta igre u nastavku Farmaceuti su izjednačili. Strijelac je bio Hoxha. Kapetan Mioč je izveo korner s lijeve strane, a lopta je došla do Hoxhe koji mirno postiže svoj drugi gol u sezoni.

Nije dugo bilo bez novih uzbuđenja. U 51. minuti ponovo je strijelac za Goricu bio Ndockyt. Silovitu su kontru odigrali domaćini. Vujnović je primio loptu i smirio je za natrčalog Ndockyta koji postiže svoj drugi gol na utakmici.

Kapetan Slavena Belupa Benedik Mioč: ‘Naravno da ćemo ostati u ligi, tko tako ne razmišlja neka se odmah ostavi nogometa’

Ludilo je nastavljeno samo tri minute kasnije. Kapetan Farmaceuta Mioč fantastično je potegnuo s otprilike 16 metara i poentirao za 2:2. Mioču je to treći pogodak ove sezone. Igra odlično.

Primirilo se tada sve malo, ali ne zadugo. Bilo je prilika na obje strane, a Gorica je bila nešto odlučnija da postigne gol. U 74. minuti bile su dvije dobre šanse za domaćina. Prvo se Vujnović fantastično okrenuo i šutem pogodio vratnicu, a malo zatim je Pršir pokušao s 20-ak metara, Sušak je loptu samo odbio, ali Mitrović je bio prespor da bi je pospremio u mrežu.

Bilo je još nekih situacija za gol, no rezultat se do kraja više nije mijenjao s čime zadovoljniji mogu biti gosti i trener Ricardo Moniz za kojeg se govori da mu pozicija baš nije sigurna. Hoće li mu ovaj bod donijeti malo mira sada?

Nakon ovog remija obje momčadi imaju po šest bodova, Gorica s gol-razlikom 4:4, a Slaven Belupo ima 10:17.

U idućem kolu Slaven Belupo u petak dočekuje zagrebačku Lokomotivu, dok će Gorica u Kranjčevićevoj u subotu igrati protiv Rudeša.

Nažalost, večeras smo vidjeli i intervenciju hitne pomoći koja je odvezla Ortiza sa stadiona.

FOTO Slavenov nogometaš stradao u Velikoj Gorici, sa stadiona ga je odvezla hitna pomoć

Golove s utakmice u Velikoj Gorici pogledajte OVDJE, a ozljedu Ortiza OVDJE.

25. kolovoza 2023. – 6. kolo SuperSport HNL-a

Gradski stadion, Velika Gorica

NK Gorica – NK Slaven Belupo 2:2 (1:0)

NK GORICA: Banić – Raspopović, Maloča, Krizmanić, Štiglec – Pršir (od 77. Soldo), Mrzljak (od 86. Jurić), Ndockyt – Munksgaard (od 46. Majstorović), Vujnović, Mitrović (od 82. Kapulica). Trener: Mensur Mujdža.

NK SLAVEN BELUPO: Sušak – Bosec, Međimorec (od 80. Boras), Račić, Štefulj – Mioč, Agbekpornu (od 71. Marina), Hlevnjak – Hoxha, Ortiz (od 23. Šakota), Crnac. Trener: Ricardo Moniz.

Suci: Goran Pečarić, Goran Pataki, Dario Kolarević, Zdenko Lovrić

VAR: Ante Čuljak, AVAR: Ivan Vučković

Strijelci: 1:0 Ndockyt 45′, 1:1 Hoxha 50′, 2:1 Ndockyt 51′, 2:2 Mioč 54′

Žuti karton: (Gorica); Crnac 40′, Marina 82′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: (Gorica); (Slaven Belupo)

Moniz o drami u Velikoj Gorici, Slavenov trener otkrio što je s Ortizom koji je završio na hitnoj

RASPORED 6. KOLA HNL-A: Gorica – Slaven Belupo 2:2, Varaždin – Hajduk (subota, 19.00), Lokomotiva – Osijek (subota, 21.05), Istra – Rudeš (nedjelja, 18.30), Dinamo – Rijeka (nedjelja, 21.05).