Utorak, 23. travnja 2024.

Slaven Belupo u prijateljskoj utakmici bolji od Varaždina

Slaven Belupo je u petak na Gradskom stadionu ‘Ivan Kušek – Apaš’ u Koprivnici u prijateljskoj utakmici ugostio momčad Varaždina.

Treneri Zoran Zekić i Mario Kovačević u ovoj su utakmici koristili kombinirane postave i veći broj igrača, a susret je završen pobjedom Farmaceuta rezultatom 2:1.

Poveo je domaćin već u 16. minuti, kad je iskusni Ivan Krstanović izborio i realizirao kazneni udarac.

Nakon kornera u 38. minuti vodstvo Slavena povećao je Jakov Bašić koji se nakon udarca iz kuta najbolje snašao pred gostujućim vratima.

U nastavku su uslijedile brojne promjene na obje strane, a Varaždinci su preko Domjanića uspjeli stići do počasnog pogotka u 84. minuti.

Ova je utakmica za obje momčadi bila posljednja aktivnost u 2022. godini, a nakon kratkog novogodišnjeg odmora i jedni i drugi ubrzo nastavljaju s treninzima.

Zekić će svoju momčad 3. siječnja 2023. povesti u Međugorje, gdje će obaviti završni dio priprema. U Hercegovini će Slaven boraviti do 13. siječnja.

Varaždin i Slaven Belupo sastat će se u Varaždinu već u drugom kolu nastavka prvenstva.

SLAVEN BELUPO – VARAŽDIN 2:1 (2:0)
KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’. Gledatelja: 100. Sudac: Marko Dergez (Đurđevac).
SLAVEN BELUPO: Čović – Krušelj (od 30. Hlevnjak), Tepšić, Soldo, Bašić – Mudražija, Kocijan, Ljubić – Crnac, Krstanović, Herceg (od 23. Jagušić); II. poluvrijeme: Čović (od 60. Vuković) – Hlevnjak, Boras, Božić, Bašić (od 60. Riđan) – Marina, Mioč, Jambor – Mihalić, Manaj, Hoxha. TRENER: Zoran Zekić.
VARAŽDIN: Bulat – Stolnik, Jelenić, Škaričić, Urata – Lusavec, Elezi, Mitrovski – Banovec, Brodić, Perić; još su igrali: Radošević, Puclin, Teklić, Šego, Vuk, Kolarić, Ba, Pilj, Domjanić, Herrera, Ocvirek, Težak. TRENER: Mario Kovačević.
STRIJELCI: 1:0 Krstanović (16-11 m), 2:0 Bašić (38), 2:1 Domjanić (84).