Splitski Hajduk napunio mrežu Varaždinaca

Splitski Hajduk, nakon dvije izgubljene utakmice u nizu, u subotu je u 21. kolu SuperSport HNL-a pobijedio na gostovanju u Varaždinu rezultatom 4:1.

U prvom dijelu nije bilo nekih prevelikih šansi, ali u nastavku se sve otvorilo. Gostima je sasvim sigurno na ruku išlo i isključenje Elezija u 55. minuti kod rezultata 1:1.

Gosti su došli u vodstvo golom Melnjaka u 47. minuti, ali brzo je izjednačio Brodić, točnije samo četiri minute kasnije.

Od 56. minute Varaždin je igrao s igračem manje jer je Elezi dobio crveni karton nakon provjere VAR-a.

Hajduk je slomio otpor Varaždina u 77. minuti golom Livaje, a za 1:3 pogodio je mladi Pukštas. Isti je igrač zabio četvrti gol u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Hajduk je drugi na ljestvici s 41 bodom, osam manje od Dinama koji ima utakmicu manje. Varaždin je šesti s 27 bodova.

PAROVI 21. KOLA: Dinamo – Istra 1961 1:0, Varaždin – Hajduk 1:4, Osijek – Slaven Belupo (subota, 17.10), Šibenik – Lokomotiva (nedjelja, 15.00), Rijeka – Gorica (nedjelja, 17.10).