Četvrtak, 18. travnja 2024.

SuperSport HNL: Raspoloženi vratar Čović sačuvao Slavenu Belupu bod u Puli

U sljedećem kolu Slaven Belupo gostuje u Varaždinu, a utakmica je na rasporedu u petak u 17 sati

U Puli je u petak odigrana prva utakmica 18. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige, domaća Istra 1961 je pred 557 gledatelja ugostila Slaven Belupo.

Pogodaka na ‘Aldo Drosini’ nije bilo, a o zbivanjima na travnjaku sve će vam biti jasno ako kažemo da je igrač utakmice bio Slavenov vratar Ivan Čović.

Slavenov trener Zoran Zekić nije mogao računati na sve igrače, pa su priliku od prve minute u obrani dobili Hlevnjak i Christopoulos.

Prvu priliku imao je domaćin u 24. minuti, Erceg je iz blizine uputio loptu glavom, no Čović je obranio.

Marina je u 44. minuti tukao iz daljine, a lopta je otišla iznad grede. Bilo je to sve u prilikama siromašnom prvom poluvremenu.

Opasno je u 56. minuti zaprijetio Vuk udarcem s ruba kaznenog prostora, no Čović je obranio, da bi u 75. minuti Erceg iz blizine pogodio vratnicu.

Nakon akcije Vuka u 77. minuti Erceg se našao u odličnoj poziciji, ali je njegov slab pokušaj bez problema zaustavio Čović.

Farmaceuti su mogli do pogotka u 80. minuti, no Hoxha je umjesto udarca odabrao dodavanje i prilika je propala.

U kontranapadu je ljevicom opasno tukao Mahmoud, Čović je izbio loptu u korner. Nakon ubačaja iz kuta najviši je u skoku bio Erceg, ali je tukao glavom iznad grede.

Još jednom na sceni je bio Erceg u 86. minuti, tukao je iz slobodnog udarca kojeg je izborio Mahmoud, ali po sredini gola, pa je to bio lak zadatak za Čovića.

I bilo je to sve vrijedno spomena u pulskoj utakmici. Istra bolja i konkretnija, no Slaven je uzeo ono po što je došao, ostao je neporažen i zadržao isti bodovni razmak u odnosu na momčad Gonzala Garcije.

U sljedećem kolu Slaven Belupo gostuje u Varaždinu, a utakmica je na rasporedu u petak u 17 sati. Susjedski derbi zbog trećeg žutog kartona propustit će kapetan Farmaceuta Tomislav Božić.

ISTRA 1961 – SLAVEN BELUPO 0:0
PULA – Stadion ‘Aldo Drosina’. Gledatelja 557. Sudac: Ante Čulina (Zagreb).
ISTRA 1961: Majkić – Hujber, Galilea, Perković, Kadušić (od 90+4. Marin) – Mlinar (od 76. Mahmoud), Petrusenko, Caseres (od 90+4. Mumba) – Boultam (od 65. Lisica), Erceg, Vuk.
TRENER: Gonzalo Garcia.
SLAVEN BELUPO: Čović – Hlevnjak, Božić, Christopoulos, Soldo – Marina, Jambor (od 79. Mioč) – Kvržić (od 74. Žuljević), Mudražija (od 79. Kocijan), Hoxha (od 90+3. Manaj) – Krstanović (od 74. Crnac).

10. Gorica 17 1 5 11 11 24 -13 8

RASPORED I REZULTATI 18. KOLA: Istra 1961 – Slaven Belupo 0:0, Osijek – Rijeka (subota, 15.00), Dinamo – Gorica (subota, 17.30), Hajduk – Šibenik (nedjelja, 15.00), Varaždin – Lokomotiva (nedjelja, 17.10).