Subota, 4. svibnja 2024.

SuperSport HNL: Slaven Belupo ispustio prednost od 2:0, Erceg spasio Istru

U završnici je Istra ipak uspjela stići do izjednačenja, strijelac je u 84. minuti bio Ante Erceg na asistenciju Matheusa

Nogometaši Slavena Belupa u subotu su u 5. kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige ugostili Istru 1961 iz Pule.

Momčad Ricarda Moniza upisala je drugi remi u aktualnom prvenstvu, ispustila je vodstvo od 2:0 i odigrala 2:2.

Vrlo rano Farmaceuti su došli u prednost, nakon akcije Crnca i Boseca strijelac je bio kapetan Benedik Mioč.

Već u 23. minuti na semaforu je bilo 2:0. Mioč je petom asistirao Anti Crncu koji je prizemnim udarcem matirao Majkića.

Sušak je obranio tri velike prilike u prvom poluvremenu, ali je bio nemoćan kod pogotka Vuka koji je u 38. minuti lijepo pogodio iz voleja za 2:1.

U završnici je Istra ipak uspjela stići do izjednačenja, strijelac je u 84. minuti bio Ante Erceg koji je glavom pogodio na asistenciju Matheusa.

Luka Račić
Luka Račić // Foto: Miroslav Miletić/NK Slaven Belupo

SLAVEN BELUPO – ISTRA 1961 2:2 (2:1)
KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’. Gledatelja 560. Sudac: Duje Strukan (Split).
SLAVEN BELUPO: Sušak – Bosec, Račić, Štefulj, Martinaga – Agbekpornu, Marina (od 77. Boras) – Crnac, Mioč, Hoxha – Ortiz (od 71. Štrkalj).
TRENER: Ricardo Moniz.
ISTRA 1961: Majkić – Hujber, Majstorović, Marešić, Valinčić – Mlinar (od 62. Blagojević), Petrusenko (od 80. Kadušić), Čuić (od 62. Nebyla) – Lisica (od 46. Matheus), Erceg, Vuk (od 69. Josipović).
TRENER: David Catala Jimenez.
STRIJELCI: 1:0 Mioč (12), 2:0 Crnac (23), 2:1 Vuk (38), 2:2 Erceg (84)

REZULTATI 4. KOLA: Varaždin – Rudeš 2:0, Istra 1961 – Osijek 4:4, Hajduk – Slaven Belupo 2:0, Lokomotiva – Dinamo (odgođeno), Gorica – Rijeka (odgođeno).
PAROVI 5. KOLA: Slaven Belupo – Istra 1961 2:2, Osijek – Gorica (nedjelja, 18.50), Rudeš – Hajduk (nedjelja, 18.50), Rijeka – Lokomotiva (nedjelja, 21.05), Dinamo – Varaždin (odgođeno).