Četvrtak, 2. svibnja 2024.

SuperSport HNL: Slaven Belupo ostao neporažen u Osijeku

Nogometaši Slavena Belupa u subotu su gostovali u Osijeku u utakmici 21. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige.

Nakon prošlotjednog remija s Dinamom u Koprivnici, Farmaceuti su osvojili još jedan vrijedan bod protiv favoriziranog i na papiru jačeg suparnika te su nastavili niz neporaženosti na gostovanjima u Gradskom vrtu.

Slavenov trener Zoran Zekić u ovoj utakmici nije mogao računati na virozne Tomislava Božića i Ivana Krstanovića, pa je u početnoj postavi kao središnji od trojice stopera s kapetanskom vrpcom utakmicu započeo Mateo Kocijan.

Uoči početka utakmice održana je minuta šutnje u sjećanje na Miroslava Ćiru Blaževića te na brojne žrtve razornog potresa u Turskoj i Siriji.

Slaven je u prvom poluvremenu uspio limitirati Osijek, a imao je dvije situacije pred Malenicom koje nije iskoristio.

U 21. minuti Lovrić je tukao pokraj vratnice, potom u 39. Mierez glavom iznad grede. Talys je u 43. minuti pronašao Crnca kojem je uoči udarca zasmetao Jurčević.

U drugoj minuti sudarčke nadoknade prvog poluvremena Kocijan je ubacio iz slobodnog udarca, a Manaj je glavom loptu prebacio do Crnca kojem je vratar Malenica na vrijeme ušao u udarac.

U drugom poluvremenu Osijek je imao odličnu priliku u 54. minuti kad je Caktaš tukao iz blizine, no Čović je sjajno obranio, a pomogla je nakon toga i vratnica.

Zlatnu priliku, zapravo dvije, propustio je u 63. minuti Arbër Hoxha. Manaj mu je spustio loptu glavom, a kosovski krilni napadač je s pet metara pogodio u Osijekovog vratara Malenicu koji mu je skinuo i pokušaj nakon odbijanca.

Osijek je u 71. minuti ostao bez Lovrića koji se nezgodno ozlijedio prilikom jednog pada.

Zekić je prve zamjene napravio u 77. minuti, umjesto Marine i Crnca ušli su Bosec i Perošević.

Počeli su Slavenovi igrači slaviti pogodak Boseca u 81. minuti, no pomoćnik je podigao zastavicu jer je nesuđeni asistent Hoxha bio u zaleđu, što je potvrđeno i nakon VAR provjere.

Opasno je u 88. minuti iz voleja tukao Škorić, ali je njegov udarac blokirao Soldo. U 4. minuti sudačke nadoknade velika gužva u kaznenom prostoru gostiju, no mladi Živković tukao je iznad grede.

I to je bilo sve, mreže se nisu tresle, a znatno zadovoljniji konačnim ishodom mogu biti gosti iz Koprivnice. Zekić je opet malo ‘zapaprio’ svojima…

Sljedećeg petka Slaven dočekuje Šibenik.

OSIJEK – SLAVEN BELUPO 0:0
OSIJEK – Gradski vrt. Gledatelja 1500. Sudac: Goran Pečarić (Zagreb).
OSIJEK (4-2-3-1): Malenica – Gržan, Žaper, Barišić, Jurčević – Jugović, Nejašmić – Caktaš (od 87. Živković),  Špoljarić, Lovrić (od 72. Škorić) – Mierez. TRENER: Rene Poms.
SLAVEN BELUPO (3-4-3): Čović – Tepšić, Kocijan, Soldo – Mudražija, Marina (od 77. Bosec), Jambor (od 90+3. Bašić), Talys (od 90+3. Christopoulos) – Crnac (od 78. Perošević), Manaj, Hoxha (od 90+3. Žuljević). TRENER: Zoran Zekić.
STRIJELCI: -.

PAROVI 21. KOLA: Dinamo – Istra 1961 1:0, Varaždin – Hajduk 1:4, Osijek – Slaven Belupo 0:0, Šibenik – Lokomotiva (nedjelja, 15.00), Rijeka – Gorica (nedjelja, 17.10).