Nedjelja, 12. svibnja 2024.

SUPERSPORT HNL: Slaven Belupo povijesnom pobjedom na Rujevici skočio na drugo mjesto

U Rijeci je u nedjelju navečer odigrana posljednja utakmica 5. kola Supersport HNL-a u kojoj je Rijeka ugostila Slaven Belupo.

Farmaceuti su pod vodstvom trenera Zorana Zekića ostvarili prvu, povijesnu pobjedu na Rujevici, a s nova tri boda popeli su se na drugo mjesto prvenstvene ljestvice. Na Kantridi je Slaven posljednji put slavio 31. listopada 2009. godine (2:3).

Trener je tada bio Zlatko Dalić, a pogotke su postigli Poredski, Csizmadia i Tepurić.

Od prve minute za Farmaceute je zaigrao povratnik iz Portugala Nikola Jambor koji je odmah povezao Slavenovu igru, dok je u napadu od prve minute priliku dobio Marko Žuljević.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo previše uzbuđenja, no vrijedi spomenuti blok Tepšića kojim je spriječio vjerojatno vodstvo domaćih u 39. minuti.

Zicer je imala Rijeka u 56. minuti, Liber je prošao Božića i imao čistu situaciju na par metara od gola, ali je Marković nogom obranio.

U sljedećoj minuti Slavenovu kontru je povukao Hoxha, koji je iskosa pogodio vanjski dio mreže.

Rijeka - Slaven Belupo
Detalj s utakmice Rijeka – Slaven Belupo // Foto: NK Slaven Belupo

Zekić je tijekom nastavka promijenio formaciju i zaigrao s četvoricom u zadnjoj liniji te je njegova momčad postajala sve opasnija.

Živost je svojim ulaskom unio Crnac, a debitirao je i novi napadač Arb Manaj. Gosti su prijetili udarcima iz daljine, no nije to bilo opasno za Labrovića.

A onda je u 70. minuti Bosec uposlio Antu Crnca koji je uz malu pomoć Galešića s ruba kaznenog prostora pogodio gornji desni kut za vodstvo momčadi Zorana Zekića.

Slaven je tako stigao do pogotka nakon 340 minuta igre, prije toga zabio je Mario Marina protiv Dinama.

Još jednom zaprijetio je Hoxha, opet je nedostajalo preciznosti, da bi na drugoj strani Marković još jednom odličnom intervencijom sačuvao mrežu nakon udarca Vrančića.

Zicer za izjednačenje promašio je Obregon u 89. minuti, iskosa je tukao pokraj gola, te je tako Antun Marković i treću utakmicu u nizu zadržao čistu mrežu (Osijek, Šibenik, Rijeka).

Crnac je u trećoj minuti sudačke nadoknade iz kontre stigao nadomak drugog pogotka, ali je pogodio gredz.

Bila je ovo druga Slavenova pobjeda u novom prvenstvu, obje su ostvarene na gostovanjima. Zekićevu je ekipu uspio svladati samo Dinamo, koji joj je jedini i zabijao golove.

U sljedećem kolu Slaven Belupo će ugostiti Goricu, a taj susret na rasporedu je u petak s početkom u 20 sati.

Nogometaši Varaždina osvojili bod u Osijeku, teška ozljeda Postonjskog

RIJEKA – SLAVEN BELUPO 0:1 (0:0)
RIJEKA – Stadion Rujevica. Gledatelja 4087. Sudac: Jakov Titlić (Hrvace).
RIJEKA: Labrović – Krešić, Pavlović, Galešić – Ampem (od 38. Bušnja), Selahi, Hodža, Vukčević – Halilović (od 46. Liber) – Frigan, Djouahra (od 62. Obregon).
TRENER: Dragan Tadić.
SLAVEN BELUPO: Marković – Tepšić, Božić, Soldo – Bosec, Marina (od 85. Bašić), Jambor (od 85. Kocijan), Talys (od 61. Crnac) – Kvržić, Žuljević (od 61.  Manaj), Hoxha (od 85. Mihalić).

10. Istra 1961 5 1 1 3 3 8 -5 4

REZULTATI 5. KOLA: Šibenik – Istra 1961 0:0, Gorica – Lokomotiva 3:2, Dinamo – Hajduk 4:1, Osijek – Varaždin 2:2, Rijeka – Slaven Belupo 0:1.
PAROVI 6. KOLA: Slaven Belupo – Gorica (petak, 20.00), Varaždin – Šibenik (subota, 18.30), Dinamo – Osijek (subota, 21.00), Istra 1961 – Rijeka (nedjelja, 18.55), Hajduk – Lokomotiva (nedjelja, 21.05).