SuperSport HNL: Varaždin iz penala do pobjede u susjedskom derbiju

U Varaždinu je u petak odigrana prva utakmica 19. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige između Varaždina i Slavena Belupa.

Susjedski derbi završio je minimalnom pobjedom domaćina koji se na ljestvici bodovno izjednačio s Farmaceutima.

U prvom dijelu malobrojni gledatelji nisu vidjeli previše prilika. Najbolju je priliku imao Šego u 27. minuti, ali je Čović odlično obranio.

U drugom poluvremenu većih prilika nije bilo sve do završnice u kojoj je domaćin stigao do pobjedničkog pogotka.

Hpxha je u kaznenom prostoru srušio Banopvca, a Tonio Teklić je s bijele točke pogodio snažno i precizno za konačnih 1:0.

VARAŽDIN – SLAVEN BELUPO 1:0 (0:0)
VARAŽDIN – Stadion Varteksa. Gledatelja 646. Sudac: Titlić (Hrvace).
VARAŽDIN: Zelenika – Stanić (od 71. Urata), Jelenić, Pellumbi, Kolarić – Pilj, Puclin, Elezi (opd 71. Banovec) – Teklić – Brodić (od 82. Šaranić), Šego (od 82. Domjanić). TRENER: Mario Kovačević.
SLAVEN BELUPO: Čović – Kvržić, Christopoulos, Soldo, Bosec – Mudražija (od 69. Mioč), Jambor (od 69. Kocijan), Marina – Mihalić (od 46. Krstanović ) – Crnac (od 84. Žuljević), Hoxha. TRENER: Zoran Zekić.
STRIJELAC: 1:0 Teklić (89-11 m).

PAROVI 19. KOLA: Varaždin – Slaven Belupo 1:0, Šibenik – Rijeka (subota, 15.00), Dinamo – Lokomotiva (subota, 17.10), Osijek – Gorica (nedjelja, 15.00), Istra 1961 – Hajduk (nedjelja, 17.10).