Ponedjeljak, 29. travnja 2024.

Susjedski derbi: Slaven Belupo u dramatičnoj utakmici s igračem manje svladao Varaždince

Nogometaši Slavena Belupa i Varaždina u petak su odmjerili snage u susjedskom derbiju u sklopu 11. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige.

Bila je to dramatična i do samog kraja neizvjesna utakmica u kojoj su Slavenovi igrači na kraju s vjernom publikom proslavili i drugu uzastopnu domaću pobjedu kojom su uhvatili priključak s gornjim dijelom ljestvice.

Domaćin je vrlo brzo stigao do vodstva, u 16. minuti Tomislav Štrkalj je glavom matirao Zeleniku nakon ubačaja Boseca s desnog boka.

Samo dvije minute kasnije već je 2:0. Sjajan prodor Arbëra Hoxhe koji je prošao tri četvrtine terena i precizno pgoodio za 2:0.

Drugi dio prvog poluvremena pripao je gostima iz Varaždina. Prvo je Jorgo Pellumbi nakon velike gužve u 32. minuti smanjio na 2:1, da bi Agon Elezi na asistenciju Boršića u 38. minuti izjednačio.

Farmaceuti su u 68. minuti ostali s desetoricom, drugi žuti karton zaradio je Liber.

Izgledalo je da sjeverni derbi ide prema remiju, no onda se u 82. minuti ukazao Štrkalj i sjajnim pogotkom postavio konačnih 3:2.

Nakon ovoga kola u prvenstvu slijedi stanka zbog nastupa reprezentacije, a poslije toga Slaven Belupo gostuje kod posljednjeplasiranog Rudeša.

POGOTKE S UTAKMICE POGLEDAJTE OVDJE

SLAVEN BELUPO – VARAŽDIN 3:2 (2:2)
KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’. Gledatelja 1347. Sudac: Jakov Titlić (Potravlje).
SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Sušak – Bosec, Boras, Božić, Štefulj (od 54. Martinaga) – Liber, Agbekpornu – Šakota (od 62. Cascini), Mioč, Hoxha – Štrkalj.
TRENER: Roy Ferenčina.
VARAŽDIN (4-3-3): Zelenika – Vukčević, Jelenić (od 66. Nekić), Pellumbi, Boršić – Postonjski, Pilj, Elezi – Mitrovski, Brodić, Drožđek (od 79. Belcar).
TRENER: Mario Kovačević.
STRIJELCI: 1:0 Štrkalj (16), 2:0 Hoxha (18), 2:1 Pellumbi (32), 2:2 Elezi (38), 3:2 Štrkalj (82).
CRVENI KARTON: Liber (68 – drugi žuti).

PAROVI 11. KOLA: Slaven Belupo – Varaždin (petak, 18.00), Osijek – Rudeš (subota, 16.00), Rijeka – Hajduk (subota, 18.30), Lokomotiva – Gorica (nedjelja, 15.00), Dinamo – Istra 1961 (nedjelja, 17.15).