Svjetsko prvenstvo: Hrvatska na penale izbacila Brazil, idemo u polufinale!

Hrvatska nogometna reprezentacija u petak je u Kataru odigrala utakmicu četvrtfinala Svjetskog prvenstva s Brazilom.

Prvo poluvrijeme završeno je bez pogodaka. Vatreni su imali kontrolu igre, uspjeli su neutralizirati opasne Brazilce, no nisu konkretnije zaprijetili njihovom vrataru Alissonu.

Petorostruki svjetski prvaci u nastavku su se u nekoliko navrata našli pred našim vratima u opasnim situacijama, ali se odličnim intervencijama istaknuo Dominik Livaković.

Dominik Livaković

Dominik Livaković // Foto: Screenshot HRTNi do isteka sudačke nadoknade drugog poluvremena pogotka nije bilo ni na jednoj strani, te je još jedna utakmica Hrvatske na velikom natjecanju otišla u produžetak.

A tek su tu uslijedila uzbuđenja. Brazilci su naplatili silne napade u 105. minuti kad je Neymar odigrao dupli pas s Paquetom i matirao Livakovića.

Ipak, Hrvatska se vratila u drugom produžetku. Mislav Oršić pronašao je Brunu Petkovića koji je pogodio za izjednačenje, 1:1.

Uslijedili su jedanaesterci, kao i u utakmici s Japanom. Sva četiri hrvatska izvođača bila su sigurna, pogađali su Vlašić, Majer, Modrić i Oršić.

Sjajni Livaković skinuo je penal Rodrygu, dok je Marquinhos pogodio vratnicu.

Hrvatska je u polufinalu Svjetskog prvenstva! Veselite se, radujte se, pjevajte, plešite sambu! Ovo je fenomenalno, Hrvatska je opet među četiri najbolje reprezentacije svijeta!

U drugom četvrtfinalu večeras od 20 sati igraju Nizozemska i Argentina, s pobjednikom Hrvatska u utorak igra polufinale.

U subotu se sastaju Maroko i Portugal (16.00) te Engleska i Francuska (20.00).

Zlatko Dalić
Izbornik Zlatko Dalić // Foto: Srceenshot HRT

HRVATSKA – BRAZIL 5:3 (1:1, 0:0)
HRVATSKA (4-3-3): Livaković – Juranović. Lovren, Gvardiol, Sosa (od 110. Budimir) – Modrić, Brozović (od 114. Oršić), Kovačić (od 106. Majer) – Pašalić, Kramarić (od 72. Petković), Perišić (od 72. Vlašić). IZBORNIK: Zlatko Dalić.
BRAZIL (4-2-3-1): Alisson – Militao (od 106. Alex Sandro), Marquinos, T. Silva, Danilo – Paqueta (od 106. Fred), Casemiro – Raphinha (od 56. Antony), Neymar, Vinicius (od 64. Rodrygo) – Richarlison (od 84. Pedro). IZBORNIK: Tite.
STRIJELCI: 0:1 Neymar (105+1), 1:1 Petković (117).
JEDANAESTERCI: 2:1 Vlašić, Rodrygo – Livaković brani, 3:1 Majer, 3:2 Casemiro, 4:2 Modrić, 4:3 Pedro, 5:3 Oršić, Marquinhos – vratnica.