Petak, 26. travnja 2024.

Tena Petika s Lokomotivom se plasirala u skupinu Europske lige

Rukometašice Lokomotive Zagreb pobijedile su i u uzvratnom susretu 3. kola EHF Europske lige MKS FanFloor Perlu Lublin 27:29 i tako izborile nastup u skupinama tog natjecanja koje će se igrati sljedeće godine. Prije tjedan dana, Lokomotiva je slavila u Zagrebu 25:21. Podsjećamo, MKS FanFloor Perla Lublin je u 2. kolu iz daljnjeg natjecanja izbacila Bjelovar, izvijestio je Hrvatski rukometni savez.

Za zagrebački sastav nastupila je i Koprivničanka Tena Petika, koja je nakon odlaska iz Podravke provela dvije godine u Mađarskoj, da bi ovog ljeta prešla u Lokomotivu. Tena je postigla pet pogodaka u pobjedu Lokosica.

Premda je u susret ušla dosta slabo pa je domaći sastav već u osmoj minuti dostigao zaostatak iz Zagreba (6:2), Lokomotivu to nije uzdrmalo. Dapače, sastav koji tako sjajno vodi Nenad Šoštarić je malo po malo smanjivao svoj zaostatak i konačno u 18. minuti stigao do izjednačenja 10:10. I ne samo to, serijom od tri pogotka zaredom Lokomotiva je povela u završnici prvog dijela 11:13. Ali, nije to uspjela sačuvati do predaha na koji se otišlo s rezultatom 14:14.

Slavlje rukometašica Lokomotive
Slavlje igračica i vodstva Lokomotive u Poljskoj // Foto: Facebook RK Lokomotiva Zagreb

Lokomotiva je odlična u nastavku. Opet je povezala tri pogotka u nizu i sada domaći sastav gurnula u velike probleme i ukupni zaostatak od čak sedam pogodaka. Ipak, poljski predstavnik uspijeva sredinom drugog dijela doći do izjednačenja 19:19. Ali Lokomotiva se nije uplašila tog priključka. Dapače. Ostala je čvrsta i do kraja nije ispustila svoju prednost. Najveća je bila plus tri (23:26), pet minuta prije kraja, a to je zapravo značilo da Lokosice idu u skupinu EHF Europske lige.

S 12 obrana Lucije Bešen, Lokomotivu su ponovno sjajno vukle Stela Posavec i Josipa Mamić koje su postigle po sedam pogodaka. Po pet su dale Ana Malec i Tena Petika. Kod domaćina fantastična Romana Roszak sa 16 pogodaka. Isto toliko obrana imale su tri domaće vratarke.

EHF EUROPSKA LIGA: 3. KOLO
MKS FANFLOOR PERLA LUBLIN – LOKOMOTIVA ZAGREB 27:29 (21:25)