Subota, 4. svibnja 2024.

Trener Slavena nakon slavlja u Varaždinu: ‘Tako se bori za boje kluba’

Pohvalio je trener Roy Ferenčina, među ostalim, igru Nigerijca Samuela Nongoha, a posebno kapetana Slavena Belupa Benedika Mioča, koji je pogodak i asistenciju posvetio svojoj trudnoj supruzi Mateji

Sjajan posao odradio je koprivnički Slaven Belupo na otvaranju drugog dijela sezone u HNL-a. Podsjetimo, Farmaceuti su u susjednom Varaždinu slavili s 2:1.

Gosti iz Koprivnice poveli su u 21. minuti. Lepinjica je presjekao dodavanje Nekića, Mioč je loptu proslijedio na lijevu stranu, a ljevicom je mrežu pogodio mladi Kamerunac Samuel Nongoh.

Varaždin se vratio u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Lopta je u ruku pogodila Lepinjicu, a siguran realizator s bijele točke bio je domaći kapetan Igor Postonjski.

Slavenaši su od 69. minute igrali s čovjekom manje nakon što je drugi žuti karton zaradio Michael Agbekpornu.

Ipak, i brojčano oslabljeni uspjeli su Farmaceuti ostvariti pobjedu. Drožđek je neoprezno srušio Lepinjicu, a s bijele točke siguran je u 87. minuti bio Benedik Mioč za veliko slavlje gostiju.

Zadovoljstvo nakon nova tri prvenstvena boda osvojenih u Varaždinu nije skrivao strateg koprivničke momčadi Roy Ferenčina.

– Čestitam svojim dečkima na herojskoj utakmici. Svaka im čast na ovome što su pokazali, pogotovo u posljednjih 30 minuta. Tako se bori za boje kluba – rekao je Ferenčina.

Pohvalio je, među ostalim, igru Nigerijca Samuela Nongoha, a posebno kapetana Slavena Belupa, koji je pogodak i asistenciju posvetio svojoj trudnoj supruzi Mateji.

– Benedik Mioč je igračina. Ne samo što zabija golove i asistira, jako nam puno znači kao lider. Kapetanski je vodio momčad, ima veliki fond trčanja i svaka mu čast – kazao je trener Farmaceuta.

U idućem, 21. kolu Slaven Belupo u subotu, 3. veljače, s početkom u 14.50 sati dočekuje fenjeraša Rudeša.

– Sve momčadi imaju svoju kvalitetu u prvoj ligi. Zato i je prva liga. Za Rudeš ćemo se ozbiljno pripremati kao i za svaku drugu utakmicu. Igramo na domaćem terenu i idemo na pobjedu – zaključio je Ferenčina.