Nedjelja, 28. travnja 2024.

Učenica OŠ Braća Radić Anja Horvat osvojila treće mjesto na natjecanju ‘Engleski bez granica’

Anja je osvojila maksimalan broj bodova iz provjere vještine čitanja s razumijevanjem i govorenja te vrlo visoki broj bodova iz gramatike i provjere slušanja s razumijevanjem

Lijepe vijesti stižu iz koprivničke Osnovne škole Braća Radić.

Naime, na svjetskom finalu Hippo Olimpijade ‘Engleski bez granica’ koje se održavalo od 27. do 30. rujna u mjestu Pomeziji u blizini Rima, Anja Horvat, učenica 8.e razreda je pod mentorstvom Ane Jelić osvojila fenomenalno treće mjesto.

Izvor fotografije: OŠ Braća Radić Koprivnica

Na natjecanju su sudjelovala 223 učenika, od kojih 15 iz Hrvatske, a da se radi o velikom uspjehu najbolje pokazuju brojke. U izlučnom krugu bilo je 83.295 natjecatelja, dok je u kontinentalnom finalu bilo 9889 natjecatelja.

“Anja je osvojila maksimalan broj bodova iz provjere vještine čitanja s razumijevanjem i govorenja te vrlo visoki broj bodova iz gramatike i provjere slušanja s razumijevanjem. Također, kao i svi drugi učenici i mentori, stekla je nova poznanstva i prijateljstva”, istaknula je Anjina mentorica Ana Jelić.

Čestitke na ovom velikom uspjehu, Anji je ispred Hrvatskog Veleposlanstva u Rimu uputila i Tamara Perišić, diplomatska savjetnica.