UEFA Europska liga: Dinamo remizirao s Genkom i osigurao europsko proljeće

Nogometaši Dinama večeras su u Maksimiru ugostili belgijski Genk u utakmici 5. kola skupine H UEFA Europske lige.

Modrima je samo pobjeda osiguravala prolaz u eliminacijsku fazu natjecanja, no susret je završen rezultatom 1:1 pa će konačna odluka o raspletu skupine pasti u prosincu.

Dinamo je poveo pogotkom Luke Menala u 35. minuti nakon odlične dubinske lopte Theophilea-Catherinea, da bi u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena izjednačio Ugbo.

DInamo - Genk
Izvor: Facebook GNK Dinamo Zagreb

U drugoj utakmici skupine H West Ham je u Beču svladao Rapid rezultatom 2:0 pogocima Jarmolenka na asistenciju Nikole Vlašića te Noblea s bijele točke.

U 6. kolu Dinamo gostuje kod West Hama, a Genk dočekuje Rapid. Dinamo je ovim bodom osigurao proljeće u Konferencijskoj ligi, a s bodom iz Londona može osigurati drugo mjesto i nastavak natjecanja u Europskoj ligi bez obzira na rezultat iz Belgije.

DINAMO: Livaković – Moharrami (od 88. Bulat), Šutalo, Theophile-Catherine, Franjić – Mišić – Menalo (od 69. Špikić), Ivanušec, Ademi (od 76. Gojak), Oršić (od 76. Andrić) – Petković (od 86. Čop). TRENER: Damir Krznar.

UEFA EUROPSKA LIGA, SKUPINA H: 1. West Ham 13, 2. Dinamo 7, 3. Genk 5, 4. Rapid Beč 3.