Uspješna jesen za podravske rukometašice u Drugoj HRL Sjever

Đurđevčanke na odmor otišle s drugog mjesta, a Koprivničanke ih prate u stopu

U posljednjem redovnom kolu jesenskog dijela prvenstva u Drugoj HRL Sjever ekipa Đurđice Zečević Podravka 2 Lino nedavno je ugostila ekipu iz Slavonskog Broda i upisala uvjerljivu pobjedu. Rezultat 41:29 zapravo je bio realan odnos snaga na terenu. Kao i u svim dosadašnjim utakmicama, koprivnička ekipa je pokazala brz i efikasan rukomet uz povremenu smanjenu koncentraciju igre u obrani što rezultira nepotrebno primljenim golovima.

Uz dobru igru ‘starijih’ Buljan, Zrnić i Škarić istaknula su se i ‘mlađa’ krila (Perić, Strugar, Sever), a posebno veseli odlična igra Nike Dedi.

U odgođenoj utakmici 10. kola druga ekipa Podravke ranije je gostovala u susjedstvu gdje su im protivnice bile djevojke iz druge ekipe domaćeg Bjelovara.

Obje ekipe bile su popunjene s po nekoliko mlađih igračica koje treniraju s prvim ekipama, a kojima svaka utakmica dobro dođe, pogotovo u ovom ‘korona zatišju’ od aktivnosti.

Iako se po rezultatu ne bi reklo, radi se o vrlo kvalitetnom suparniku tako da se u prvom poluvremenu Podravka 2 Lino nije mogla odvojiti na više od 4-5 golova razlike.

U nastavku je ipak prevladala ujednačena kvaliteta koprivničke ekipe i postepeno odvajanje sve do konačnih 13 golova razlike u korist Linica. Rezultat je bio 29:42.

Najzapaženiju igru pružile su Buljan, Zrnić, Megerle i Strugar uz vrlo dobru pratnju svih ostalih suigračica. Od 12. minute vratarka Crnjak zaradila je crveni karton pa je Nika Galinec odradila ostatak utakmice i to na zadovoljavajući način.

– Ostalo nam je da vjerojatno u siječnju odradimo još jednu zaostalu utakmicu (Baranja) iz prvog dijela, a onda dobro pripremljeni dočekamo proljetni dio. Prije zimskog odmora obavila su se individualna testiranja igračica kako bi imali uvid u njihovu fizičku spremnost – rekla je trenerica Đurđica Zečević.

U posljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva đurđevačke rukometašice, pak, vratile su se iz Garešnice s nova dva boda. Naime, u 11. kolu Druge HRL Sjever pobijedile su rukometašice Garešnice rezultatom 32:28. Zaostala utakmica protiv Zeline odigrat će se iduće godine.

Podravka 2 Lino završila je na trećem mjestu prvenstvene ljestvice sa 16 osvojenih bodova, dok su Đurđevčanke drugoplasirane s bodom više. Na prvom je mjestu Zelina s 18 bodova, ali i utakmicom manje.