Varaždin u nadahnutoj predstavio slomio Osijek

Nogometaši Varaždina u suvbotu su u utakmici 14. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige pred 1968 gledatelja na Stadionu Varteksa ugostili Osijek.

Momčad trenera Marija Kovačevića odigrala je odličnu utakmicu te je zasluženo ostvarila uvjerljivu pobjedu protiv favoriziranog Osijeka.

Rezultat je bio 4:1, te se Varaždin s nova tri boda i utakmicom više približio četvrtoplasiranom Slavenu Belupu na samo bod zaostatka.

Za vodstvo Osijeka pogodio je Kleinheisler u 18. minuti na asistenciju Caktaša, a Varaždinci su u završnici prvog dijela postigli tri pogotka unutar devet minuta.

Posavec je u 32. minuti izjednačio glavom nakon ubačaja Kolarića, potom je u 35. Elezi pogodio na asistenciju Posavca, da bi eurogol iz slobodnjaka u 41. minuti zabio Teklić.

Pobjedu domaćina potvrdio jer Domjanić u 4. minuti sudačke nadoknade.

U prvom subotnjem susretu Lokomotiva je svladala Goricu s 2:1 i tako je dodatno ‘zakucala’ za dno ljestvice.

10. Gorica 13 1 3 9 9 19 -10 6

REZULTATI 14. KOLA: Hajduk – Dinamo 1:1, Lokomotiva – Gorica 2:1, Varaždin – Osijek 4:1, Istra 1961 – Šibenik (nedjelja, 15.00), Slaven Belupo – Rijeka (nedjelja, 17.10).
PAROVI 15. KOLA: Šibenik – Varaždin (28. X. u 18.00), Rijeka – Istra 1961 (29. X. u 15.00), Osijek – Dinamo (29. X. u 17.30), Lokomotiva – Hajduk (30. X. u 15.00), Gorica – Slaven Belupo (30. X. u 17.30). ZAOSTALA UTAKMICA 4. KOLA: Hajduk – Gorica (26. X. u 16.30).