Važan bod Slavenu Belupu u Varaždinu donio Ivan Delić u 92. minuti

U iznimno važnoj utakmici u borbi za ostanak u Prvoj HNL, u susjedskom derbiju, Varaždin je u petak ugostio koprivnički Slaven Belupo. U dinamičnoj utakmici na kraju je došlo do podjele bodova – 1:1.

Varaždinci su poveli preko kapetana Đuraseka u 42. minuti. Povukao je sam kontru i s kakvih 17-18 metara zabio pored nemoćnog Filipovića.

Kroz utakmicu prilika je bilo na obje strane, bolji je u prvom poluvremenu Varaždin, no u nastavku je goropadniji bio koprivnički prvoligaš. Praktički zicer je za domaćina imao Memija u 55. minuti, ali brani Filipović. Za goste je u 71. minuti glavom nakon kornera opasno zaprijetio Kim, no čudesno brani Horkaš uz pomoć vratnice. Tri minute kasnije Lulić je pogodio okvir gola nakon krasnog dodavanja Krstanovića, no sreća ponovno nije mazila Farmaceute.

U 82. minuti u odličnoj poziciji našao se i Knoll nakon prebacivanja domaće obrane Gamarre, no pucao je preko gola.

Bolju igru u drugoj dionici Slaven Belupo naplatio je u 92. minuti. Strijelac za izjednačenje bio je Ivan Delić, bivši igrač Varaždina, na asistenciju Etoundija.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao. Ovo je deveta utakmica zaredom da Slaven Belupo nije pobijedio u HNL-u, ali barem nije izgubio kod direktnog konkurenta u borbi za opstanak. Slavio je nakon utakmice trener Farmaceuta Tomislav Stipić jer je na njega pritisak sve veći i teško je reći da li bi preživio poraz u Varaždinu.

Na ljestvici na sedmom mjestu Slaven Belupo sada ima 25 bodova iz 26 susreta, a Varaždin je na devetom mjestu s 23 boda iz 27 odigranih utakmica.

Osim zaostale utakmice protiv Hajduka u Splitu (7. travnja), Farmaceute do kraja prvenstva u Prvoj HNL redom očekuje još Osijek doma, Gorica vani, Hajduk doma, Šibenik vani, Dinamo doma, Lokomotiva vani, Rijeka doma, Istra vani i Varaždin doma. Sve samo ne lagani raspored, ali do kraja sezone još je mnogo utakmica i puno je bodova u igri..

– Bit će naporno i zanimljivo. Trebamo što više bodova osvojiti i što prije osigurati ostanak u ligi – rekao je Slavenov branič Antonio Bosec.

PAROVI 27. KOLA PRVE HNL:

Varaždin – Slaven Belupo 1:1, Lokomotiva – Hajduk (subota, 12.55), Istra 1961 – Osijek (subota, 15.00), Šibenik – Dinamo (subota, 17.05), Gorica – Rijeka (subota, 20.00); Hajduk – Slaven Belupo (21. kolo, srijeda, 18.00)