Članovi Atletskog kluba Koprivnica nastupili na premijernom Bilogora trailu

U subotu 26. lipnja članovi Atletskog kluba Koprivnica nastupali su na 1. Bilogora trailu čiji start i cilj su bili kod Planinarskog doma Kamenitovac.

Održane su tri utrke i to na 5,5 km, 15 km i 24 km koje su trkače vodile prekrasnom bilogorskom prirodom. Sveukupno se natjecalo 259 natjecatelja, a koprivnički klub imao je natjecatelje u sve tri utrke.

Utrku od 5,5 km u kojoj se natjecalo 119 natjecatelja trčala je Marina Matota te u skupini žena zauzela odlično 23. mjesto s vremenom 44:36.

Utrku od 15 km, tj. 16,7 km u kojoj je nastupilo 93 natjecatelja najuspješnije je istrčala naša članica Lora Žuliček koja je zauzela 1. mjesto u kategoriji žena s vremenom 1:44:05

Istu stazu uspješno su istrčali i Albert Rušak, Sonja Rušak i Zdravko Ljubić.

Najzahtjevniju utrku od 24 km u kojoj je nastupilo 47 trkača od koprivničkih atletičara najbrže je završio Matija Antolaš sa vremenom 2:28:08 i zauzeo odlično 6. mjesto dok je Mirko Antoljak zauzeo 11. mjesto, a Ino Šepec 12.

U ženskoj konkurenciji najuspješnija je bila Vanja Rupčić koja je zauzela 3. mjesto s vremenom 2:51:24, Estera Rac je smjestila na 7. mjesto, Dijana Radotović 9. mjesto, Ivana Merc 10., a Marija Vladušić 11. mjesto.

Idući nastup za spomenutu ekipu bit će na Štafetnom triatlonu „Jurinih 3×1“ koje se održava u Varaždinu na jezeru Aquaciy.