Europska liga: Dinamo ostao bez bodova na gostovanju u Beču

Dinamo je imao glasnu potporu brojnih navijača u Beču, a podržali su ih i fanovi iz Koprivnice i Križevaca. Uzvratni susret s Rapidom u sklopu 4. kola igra se za dva tjedna u Zagrebu

Nogometaši Dinama večeras su gostovali kod Rapida pred 22.300 gledatelja na Allianz Stadionu u Beču u utakmici 3. kola skupine H UEFA Europske lige.

Stvari nisu dobro krenule za Modre, već u 9. minuti Grüll je iskoristio neopreznost u gostujućoj obrani i pogodio za 1:0.

Brojna podrška Modrima stigla je iz Prigorja // Foto: Facebook

Brzo je hrvatski prvak uzvratio, u 24. minuti Mislav Oršić odlično se snašao nakon jedne ‘svijeće’ Ivanušeca, izbjegao je zaleđe i zabio ‘kroz uši’ vrataru Gartieru.

Drugi pogodak Rapid je postigao iz prekida u 34. minuti. Ubacio je Grüll, a Hoffman je iz blizine poentirao glavom.

Nova nevolja za trenera Damira Krznara stigla je u 39. minuti kad je Bruno Petković zbog ozljede morao iz igre, ušao je Andrić. Odmah na početku nastavka Šutalo i Baturina zamijenili su Lauritsena i Gojaka.

Rapid je u prvom poluvremenu bio bolji, dominantniji i agresivniji. U nastavku je Dinamo uspostavio ravnotežu, ali nije uspio ozbiljnije zaprijetiti domaćinu i ostvariti pozivan rezultat, ostalo je 2:1. Za dva tjedna slijedi uzvrat u Zagrebu.

I Koprivničanci su navijali za DInamo u Beču // Foto: Facebook

Dinamo je imao glasnu potporu brojnih navijača u Beču, a podržali su ih i fanovi iz Koprivnice i Križevaca.

U drugoj utakmici skupine u kasnijem terminu od 21 sat sastaju se West Ham i Genk.

DINAMO: Livaković, Ristovski (od 78. Moharrami), Lauritsen (od 46. Šutalo), Teophile, Franjić, Gojak (od 46. Baturina), Mišić, Ivanušec (od 78. Tolić), Menalo, Oršić, Petković (od 39. Andrić).

SKUPINA H: 1. West Ham 6 (-1),2. Dinamo 3, 3. Rapid 3, 4. Genk 3 (-1).