Petak, 3. svibnja 2024.

FOTO Drnjančani se junački borili, ali ispali iz Hrvatskog kupa

Nogometaši Tomislava iz Drnja, županijski prvoligaš, junački su se borili u pretkolu SuperSport Hrvatskog kupa, ali Jadran iz Luke Ploče ipak je prošao u 1/16 finala.

Jadran je član Druge nogometne lige, što je u biti treći rang natjecanja, a vodi ga legendarni Mišo Krstičević.

Gosti su već nakon 20-ak minuta igre poveli s 2:0 pogocima Martića i Glavine, no u 32. minuti Vedran Kovač postiže predivan pogodak iz slobodnjaka. S tim se rezultatom otišlo i na odmor.

Tomislav je svim snagama pokušao izjednačiti, imao je nekoliko fantastičnih prilika za to, ali nije bilo preciznosti i mirnoće u momčadi Vjekoslava Vučete.

U 63. minuti gosti su povećali rezultat, strijelac je bio Kuqi, a snaga gostiju i tri ranga razlike došla je do izražaja u 76. minuti kada je Jadran otišao na 4:1 pogotkom Žderića.

Utakmicu je pratio velik broj ljubitelja nogometa, a klub se potrudio da im ništa ne nedostaje.