FOTO Juniori Graničara iz Đurđevca nisu uspjeli ući u Prvu HNL, ali prikazali su odličan nogomet

Mladi Picoki u kvalifikacijama za Prvu HNL nadigrali su vršnjake iz Solina, ali su ipak izgubili. No, njihovo vrijeme tek dolazi, sada je to svima jasno

Juniori Graničara iz Đurđevca uzdignute glave vratili su se s kvalifikacijske utakmice za popunu Prve HNL protiv vršnjaka Solina, koja je u subotu odigrana u Dugoj Resi.

Iako rezultat ne govori tako, jer su poraženi s 3:0, mladi Picoki trenera Krešimira Maronića bili su dominantni tijekom cijele utakmice, posebice u prvom poluvremenu.

Tijekom cijelog prvog dijela brzom kombinatorikom vodili su igru i stvorili bezbroj prilika, a tri stopostotne prilike za zgoditak.

Dečki iz Solina doslovce su tri puta prešli centar igrališta. Obrana juniora Solina očito se koncentrirala na prvog strijelca Đurđevčana Anatoliyja Snozyka Tolju pa su previše prostora omogućili drugom topniku Crvenih Viktoru Škurdiji koji je već u 10. minuti imao odličnu priliku za zgoditak, no nakon šuta s desetak metara loptu krajnjim naporom u korner šalje odličan golman Solina Roko Marović.

Već za nekoliko minuta, nakon proigravanja Miklića, lopta dolazi do Škurdije koji se sam nalazi na pet metara od golmana te neometan loptu zapucava iznad gola.

Mladi Picoki konstantno opsjedaju gol Solina, nižu priliku za prilikom, prvo Vinicius nakon vrhunskog solo prodora u kojem je izmiješao pola obrane Solina gađa sami gornji kut gola, no iz rašlji opet vadi nesavladivi Marović.

Desetak minuta kasnije, nakon odličnog ubacivanja u šesnaesterac Solina, loptu namjerno propušta Suzić na koju utrčava Tolja na metar od gola, no bio je kratak za centimetar.

Igrala se 25. minuta kada nakon starta stopera Solina na Viktora Škurdiju na samom rubu šesnaesterca dolazi do teže ozljede đurđevačkog agilnog napadača koji je morao napustiti teren.

Pet minuta kasnije, nakon duge lopte koja stiže u šesnaesterac Đurđevčana, iz svog drugog udarca na gol Graničara za vodstvo Solina pogađa odličan mladi napadač Nino Majdov.

U drugom poluvremenu bila je preslika prvog. Mladi Picoki diktiraju igrom, stvaraju prilike za zgoditak, no zabiti ne uspijevaju. Ali zato zabija Nino Majdov u 57. minuti nakon jedne nesmotrene greške obrane i nesmotrenog dodavanja golmanu Graničara Ivanu Miloševiću.

U 81. minuti slična greška obrane mladih Picoka, no ovog puta strijelac za Solin i konačnu pobjedu od 3:0 bio je Josip Marinović.

Usprkos porazu, mladi Picoki odigrali su odličnu utakmicu u kojoj su bili nadmoćniji i bolji, no neprecizni. Kvalitetnija i mudrija ekipa juniora NK Solina zasluženo nastavlja put prema popuni Prve HNL.

Veliku podršku, uz vrhunsko navijanje, mladim Picokima dala je navijačka skupina Picoki i đurđevački ljubitelji nogometa koji su u velikom broju stigli u Dugu Resu te bili u ogromnoj većini na tribini dugoreškog stadiona.

Picoki ne trebaju žaliti zbog poraza jer su pokazali da mogu igrati i s vrhunskim ekipama iz puno većih sredina nego što je Đurđevac.

Ogromnim, kvalitetnim i stručnim radom koji se unazad nekoliko godina provodi u NK Graničaru prilika za plasman u Prvu HNL zasigurno će biti i nadalje.