Četvrtak, 28. ožujka 2024.

FOTO Mladi atletičari AK Koprivnica izvrsni na prvom danu prvenstva Hrvatske u Čakovcu

U bacanju vorteksa u konkurenciji mlađih kadetkinja nastupile su: Ivana Cenko koja je osvojila 10. mjesto s osobnim rekordom 40,52 m i Melani Vrbnjak koja je bacila vorteks 27,64 m. Nastupilo je 35 bacačica vorteksa.

Atletičari AK “Koprivnica” su u subotu 19. lipnja nastupili na prvenstvu Hrvatske za mlađe kadetkinje, mlađe kadete, kadetkinje i kadete u Čakovcu. Postignuti su izvrsni rezultati.

Štafeta mlađih kadeta u utrci na 4x60m u sastavu Petar Slavinić, Luka Kolonić, Luka Kvaternik i Lukas Petrić postala je prvak Hrvatske u konkurenciji 8 štafeta s rezultatom i osobnim rekordom 33,19 sekundi.

Ivana Cenko je osvojila 4. mjesto na 80m prepone u konkurenciji mlađih kadetkinja s osobnim rekordom 13,38 sekundi. Nastupilo je 18 preponašica. Dora Lovrinović je osvojila 4. mjesto na 400m u konkurenciji mlađih kadetkinja s osobnim rekordom 1.03.08, a na 400m još je nastupila i Mateja Cenko u ovoj disciplini i također istrčala osobni rekord 1.17,44. Nastupilo je 46 kadetkinja.

Jakov Jurić je osvojio 4. mjesto u bacanju koplja u konkurenciji kadeta s osobnim rekordom 30,86 m.

Luka Kvaternik je osvojio 4. mjesto u utrci na 60m u konkurenciji mlađih kadeta s osobnim rekordom 8,66 sekundi. U utrci na 60m još su nastupili: Lukas Petrić koji je osvojio 9. mjesto s osobnim rekordom 8,76 sekudi, Luka Kolonić s je istrčao osobni rekord 9,18 sekundi kao i Petar Slavinić u vremenu 9,44 sekunde. Nastupilo je 38 kadeta.

U bacanju vorteksa u konkurenciji mlađih kadeta nastupili su Petar Slavinić i Luka Kolonić. Petar Slavinić je bacio osobni rekord 39,92 m i osvojio 11. mjesto.

Ivan Bebek je nastupio na 100m prepone u konkurenciji kadeta i istrčao osobni rekord 18,78 sekundi, te osvojio 8. mjesto.

U utrci na 60m kod mlađih kadetkinja nastupile su: Dora Lovrinović koja je istrčala osobni rekord 8,66 sekundi i osvojila 10. mjesto. Zara Rupčić je istrčala osobni rekord 9,39 sekundi, a Melani Vrbnjak je također istrčala osobni rekord sa 9,43 sekunde. Nastupilo je 89 mlađih kadetkinja.

Jakov Jurić je nastupio u bacanju kugle u konkurenciji kadeta i osvojio 7. mjesto s osobni rekordom 8,46 metara.

U utrci na 60m kod kadeta nastupili su. Petar Jakupek s istrčanim osobnim rekordom 8,16 sekundi. Ivan Bebek je istrčao 8,96 sekundi, a Janko Suton je istrčao 9,14 sekundi. Nastupila su 34 natjecatelja.

Luka Kvaternik je nastupio u utrci na 400m u konkurenciji mlađih kadeta i osvoji 11. mjesto s vremenom 1.05,75 sekundi u konkurenciji 27 trkača.

Petar Jakupek je nastupio u utrci na 300m u konkurenciji kadeta i istrčao osobni rekord u vremenu 42,94 sekunde.

Jana Salajec je u konkurenciji kadetkinja nastupila u skoku u dalj i skočila 3,82 m, te na 100m prepone i osvojila 9 mjesto s vremenom 17,96 sekundi.

Josipa Mikulec je u konkurenciji kadetkinja nastupila u skoku u dalj i skočila 4,56m.

Štafeta mlađih kadetkinja u sastavu Melani Vrbnjak, Zara Rupčić, Ivana Cenko i Dora Lovrinović na 4x60m je osvojila 12. mjesto s osobnim rekordom 33,19 sekundi u konkurenciji 24 štafete.