FOTO Mladi Picoki namučili lidera prvenstva, Graničar je bio i bolji, ali gosti iz Ždralova iskusniji i konkretniji

Iako rezultat ne govori tako, mladi igrači Graničara u 15. kolu Treće HNL Sjever na svom stadionu u Đurđevcu nadigrali su vodeću ekipu Mladosti iz Ždralova.

Na kraju su ipak izgubili rezultatom 2:0. U svakom poluvremenu gosti su zabili po jedan gol.

Gosti su poveli već u trećoj minuti, nakon slobodnog udarca s desne strane ili ‘skraćenog kornera’ maestralnim “zakucavanjem” Luke Nakića glavom u same “rašlje”.

Nakon ranog primljenog gola, Graničar igra čvrsto, brzo i maksimalno angažirano prema golu odličnog gostujućeg vratara Gavranovića.

Već u 20. minuti Palajić odličnim udarcem s 18 metara gađa desni kut gostujućeg gola, no Gavranović jedva uspijeva zauzdati loptu na gol crti. Nedugo nakon toga, u 30. minuti, poslije slobodnog udarca s 18 metara Stanković pogađa “živi zid” te nakon odbijene lopte uspijeva krasnim volejom uzdrmati vratnicu Gavranovićevog gola.

Mladi Picoki nastavljaju s dobrom napadačkom igrom te u 35. minuti, nakon ubacivanja točne lopte, u “mat poziciji”, jedan na jedan s golmanom gostiju, Nino Šehić ne uspijeva izjednačiti rezultat.

U drugom poluvremenu nastavlja se dominacija domaćina. Brzim proigravanjima i kombinatorikom igrači Graničara konstantno ugrožavaju gol Gavranovića.

Najizgledniju priliku za izjednačenje imao je u 60. minuti kapetan mladih Picoka Zlatko Topolčić. Nakon odličnog proigravanja u šesnaestercu gostiju, Topolčić dobro gađa lijevi donji kut, no Gavranović opet vadi nemoguće. Nedugo nakon toga iz brze i majstorski odigrane kontre, pred 16-godišnjeg golmana Graničara Stanešića izbija Sabljić te pogađa za povećanje vodstva.

Treba spomenuti da je to bio drugi udarac gostiju prema golu domaćina. Do kraja utakmice gosti iz Ždralova stvaraju još dvije izgledne prilike, no rezultat je ostao nepromijenjen.

Graničar u sljedećem kolu gostuje kod Rudara u Murskom Središću, koji je na gostovanju kod Varteksa osvojio bod.

Sve rezultate i najnoviju ljestvicu možete pogledati u nastavku…

Polet u derbiju svladao Križevčane, Tehničaru bod u Bjelovaru, pobjeda Podravine