Četvrtak, 28. ožujka 2024.

FOTO Na Memorijalu ‘Stjepan Paša’ u Koprivnici se natjecalo 350 mladih vatrogasaca

Memorijal ‘Stjepan Paša’ u organizaciji Dobrovoljnog vatrogasnog društva Koprivnica održan je po 17. put u nedjelju, 22. svibnja na nogometnom igralištu NK Miklinovec u Koprivnici.

Memorijal je održan pod pokroviteljstvom Grada Koprivnice, uz supokroviteljstvo Vatrogasne zajednice grada Koprivnice, Hrvatske vatrogasne zajednice i Vatrogasne zajednice Koprivničko-križevačke županije.

U organizaciji natjecanja pomogli su i sponzori: KL Protektion, Koprivničke vode, Podravka, Turistička zajednica grada Koprivnice, Javna vatrogasna postrojba grada Koprivnice, Carlsberg Croatia, Nogometni klub Miklinovec, Bazeni Cerine i Editom Trophy.

Memorijalu se odazvalo 34 vatrogasnih odjeljenja iz različitih dijelova Lijepe naše.

Natjecatelje je postrojio zapovjednik Danijel Matijaković, predavši prijavak gradonačelniku Mišelu Jakšiću, u ime domaćina nazočnima se obratio voditelj natjecanja Danijel Topalović. Uz obitelj Paša, memorijalu su nazočili i uzvanici, gradonačelnika Mišel Jakšić, predsjednik VZG-a Ivan Golubić, pomoćnik zapovjednice JVP grada Koprivnice Kruno Krvar, zapovjednik VZŽ Zvonimir Habijan i predsjednik VZŽ Darko Palaš, direktor tvrtke KL protektion Zvonimir Legemec. Memorijal je otvorio gradonačelnika Mišel Jakšić. Nagrade natjecateljima uručili su Danijel Matijaković i Ivan Golubić, a najbolji su pored medalja primili i pehare.

U kategoriji djeca 6 do 12 godina muški, prvo mjesto osvojilo je odjeljenje DVD-a Koprivnica, drugo je odjeljenje DVD-a Draganovec, a treće mjesto osvojilo je odjeljenje DVD-a Batinske.

U kategoriji djeca 6-12 godina žene, prvo mjesto osvojilo je odjeljenje DVD-a Starigrad 1, drugo je odjeljenje DVD-a Feričanci, a treće mjesto osvojilo je odjeljenje DVD-a Starigrad 2.

Odjeljenje DVD-a Starigrad 1 osvojilo je i prelazni pehar memorijala za ovaj uzrast.

U kategoriji mladež 12-16 muški, prvo mjesto osvojilo je odjeljenje DVD-a Koprivnica 1, drugo je odjeljenje DVD-a Krištanovec, a treće mjesto osvojilo je odjeljenje DVD-a Remetinec.

U kategoriji mladež 12-16 žene, prvo mjesto osvojilo je odjeljenje DVD-a Bedekovčina, drugo je odjeljenje DVD-a Koprivnica, a treće mjesto osvojilo je odjeljenje DVD-a Krištanovec.

Odjeljenje DVD-a Bedekovčina osvojilo je i prelazni pehar memorijala za ovaj uzrast.

Na čelu 16 vatrogasnih sudaca odgovornih za regularnost natjecanja bio je Saša Gregar, suci su svoj dio posla odradili veoma profesionalno.

Tekst i foto: Krešimir Juratović