FOTO Pravu poslasticu odigrali su Podravac i Međimurje u Virju, ali košarkaški Kup regije sjever otišao je u Čakovec

Prije ove utakmice košarkaški Podravca iz Virja, višestruki uzastopni pobjednici košarkaškog Kupa Koprivničko-križevačke županije, obranili su naslov u Križevcima protiv domaćeg Radnika

Prava košarkaška poslastica odigrana je u nedjelju u športskoj dvorani u Virju. Bilo je svega što privlači gledatelje i što košarku čini kraljicom igara, a najviše uzbuđenja.

Na klupi Podravca zbog smrtnog slučaja u obitelji nije bilo Mirka Hrženjaka pa je na klupi Podravca sjedio Mirko Slamić.

Podravac je otvorio utakmicu sa 7:0, ali su gosti uzvratili s tri trice, do kraja četvrtine dodali još tri, od čega je sjajni Krajačić postigao četiri.

Košarkaši Podravca iz Virja

Na mali odmor otišlo se s uvjerljivih 30:22 za Međimurje. Unatoč svim nastojanjima bijelo-crvenih da izjednače, to im nije uspjelo jer su gosti u drugoj četvrtini dodali još pet trica, uz nevjerojatni postotak šuta, pa se na poluvrijeme otišlo pri vodstvu gostiju rezultatom 57:48.

U trećoj četvrtini goste je šut stao. Nisu više pogađali kao do tada. Domaćini su uložili veliki napor da dostignu rezultatski zaostatak, a tricom Matea Balatinca sa zvukom sirene i povedu, bilo je 76:73.

U zadnjoj četvrtini se toliko toga dogodilo da je sve teško opisati. Podravac je poveo najviše pet razlike, ali su iskusni gosti, ipak, spretno i sretno došli do zaslužene pobjede.

Da je pobjedio Podravac bilo bi jednako zasluženo. Obje ekipe uložile su u ovoj utakmici veliku energiju. Bitka se vodila za svaku loptu, za svaki skok i koš.

Pobjednike je do pobjede predvodio već spomenuti Danijel Krajačić 31, vrlo dobro su odigrali Stjepan Kranjčec 20 (2), D. Gašparić 15 (3), Mislav Kranjčec 11 (2) i I. Golik 10 (1).

Košarkaši Međimurja iz Čakovca

Kod domaćih je najbolji strijelac i igrač bio Stefan Zadravec 33 (2), Ivan Kuzmić je postigao 15 (3), Nikola Šestak i Igor Odobašić po 14, Mateo Balatinec 12 (2), a Julijan Zadravec 9 (1).

Ovom pobjedom Međimurje je postalo pobjednik košarkaškog Kupa regije sjever. Za taj naslov im je pripao veliki pehar, a natjecanje u Kupu Krešimira Ćosića nastavit će protiv pobjednika Kupa regije istok.

PODRAVAC  –  MEĐIMURJE 100 : 103  (22:30, 26:27, 28:16, 24:30)

Školsko-športska dvorana u Virju, 4. listopada 2020.

PODRAVAC: S. Zadravec 33 (2×3), J. Zadravec 9 (1×3), T. Benotić, M. Balatinec 12  (2×3), I. Kuzmić 15 (3×3), N. Šestak (cap) 14, A. Stajku 1, L. Kuzmić, A. Cestar, M. Ratković, I. Odobašić 14. Trener: Mirko Slamić

MEĐIMURJE: S. Kranjčec 20 (2×3), D. Krajačić 31 (4×3), I. Drk 8 (1×3), M. Kranjčec 11 (2×3), I. Golik 10 (1×3), D. Gašparić 15 (3×3), D. Kuzmić 8, I. Čajić, M. Herman, L. Rusak, L. Bartolić, T. Šenvald. Trener: Matija Novak

Podsjetimo, prije ove utakmice košarkaški Podravca iz Virja, višestruki uzastopni pobjednici košarkaškog Kupa Koprivničko-križevačke županije, obranili su naslov u Križevcima protiv domaćeg Radnika.

Unatoč velikom nesrazmjeru dosuđenih osobnih greški (16:6) u prvom poluvremenu, domaćin je slomljen u drugoj četvrtini (33:16), kada su gosti otišli na teško dostižnih 54:37. U tom razdoblju briljirao je razigrani Mateo Balatinec, koji je s četiri trice i još dva ubačaja iz igre postigao svih svojih 16 koševa.

U trećoj četvrtini virovski bijelo-crveni su još povećali vodstvo, da bi u zadnjoj dionici potpuno porazili domaćina.

Kod Radnika su bolji od ostalih bili najiskusniji, dva Tomislava, Maslić (16) i Matoić (10), te M. Jukić (14).

Kod gostiju je bilo puno dobrih i raspoloženih igrača, ali svakako valja istaknuti najboljeg strijelca Stefana Zadravca (33), kapetana Nikolu Šestaka (17), a odličnom igrom iznenadio je i Mario Ratković (10).

Trener Podravca, Mirko Hrženjak, prigodu da osjete slast osvajanja trofeja pružio je svim igračima i svi su je vrlo dobro iskoristili i upisali se u strijelce.

Ni u prvih 10 minuta nastavka se nije ništa bitnije promjenilo, da bi bijelo-crveni tek u zadnjih pet minuta prelomili utakmicu i došli do uvjerljive pobjede.

KK “RADNIK“ – KK “PODRAVAC“  65 : 99 (21:21, 16:33, 17:22, 11:23)

Dvorana O. Š. LJ. Modeca u Križevcima, 30. rujna 2020.

KK RADNIK: Brkić J. 0, Matoić T. 11 (1×3), Nervo D. (cap) 18, Orak S. 0, Kulko T. 1, Kurpez M. 0, Prstec B. 0, Katanović B. 2, Jukić M. 14 (1×3), Maslić T. 16 (1×3), Hrandek B. 1, Kirin M. 2. Trener Ante Tomas

KK PODRAVAC: Zadravec S. 33 (1×3), Hrženjak M. 3 (1×3), Balatinec M. 16 (4×3), Kuzmić I. 2, Šestak N. (cap) 17, Stajku A. 5, Kuzmić L. 2, Ratković M. 10, Odobašić I. 4, Šoš A. 4, Benotić T. 3 (1×3). Trener: Mirko Hrženjak