Subota, 27. travnja 2024.

FOTO Spektakl u Koprivničkom Ivancu, Močile preokrenule Osvit, pobjede Žabna i Peterančana

Kao i uvijek, općinski rivali privukli su velik broj navijača, a ovom utakmicom započinje i nova era u ivanečkom klubu jer su sada na svom Dolu dobili i nove svlačionice i kupske prostorije

U nedjelju je kompletirano i 17. kolo u Prvoj ŽNL koprivničko-križevačkoj.

Posebno je zanimljivo bilo u Koprivničkom Ivancu gdje je kunovečko Bratstvo kao domaćin ugostilo Slogu. Kao i uvijek, općinski rivali privukli su velik broj navijača, a ovom utakmicom započinje i nova era u ivanečkom klubu jer su sada na svom Dolu dobili i nove svlačionice i kupske prostorije.

Sportski objekt u Koprivničkom Ivancu zasjao u novom ruhu, općinski derbi na samom otvorenju

Vodeće kunovečko Bratstvo na kraju je opravdalo ulogu favorita i pobijedilo s 3:1. Za Bratstvo su strijelci bili Karlo Babok u 45., Paško Čuljak u 66. i Vid Bartolić u 88. minuti s 11 metara, dok je za Slogu zabio Ivan Trupina u 79. minuti.

U Močilama je gostovala momčad đelekovečkog Osvita. Gosti su poveli preko Patrika Lopatnika u 33. minuti, ali Močile su jednim pogotkom u prvom dijelu i jednim u drugom preokrenule rezultat. Oba pogotka zabio je kapetan Matija Posavec s bijele točke, u 44. i 80. minuti.

Starigrad je gostovao u Svetom Ivanu Žabnu i izgubio s 4:1. Za Tomislav su golove postigli Matija Dimović u 28., Ivan Zečević u 48., autogol u 77. i Goncalves u 90.+3 minuti, a za Starigrad Bojan Tucaković u 89. minuti.

Panonija je u Peterancu bila domaćin novigradskoj Dravi i slavila s 2:1, uz pogotke Brune Kovačka u 45. i Krune Cvetkovića u 76. minuti. Za Dravu je mrežu pogodio s bijele točke Rade Križanović u 88. minuti.

Podsjetimo, u subotu odigrane tri utakmice. Derbi susret igran je u Đurđevcu, a domaći Graničar upisao je i sedmu prvenstvenu pobjedu u nizu. Tomislav iz Drnja pobijedili su Picoki s 3:0 i tako im se primaknuli na samo bod zaostatka na drugom mjestu. Igrač utakmice bio je 18-godišnji Viktor Škurdija, izdanak đurđevačke nogometne škole, koji je postigao sva tri pogotka. Picoki idu jako.

FOTO Đurđevčani ruše sve pred sobom: nema Tolje, ali onda se pojavi Škurdija

U Kalinovcu je gostovala posljednjeplasirana Mladost iz Sigeca, a utakmica je na kraju završila važnom pobjedom gostiju rezultatom 3:2. Iako je domaćin u 30. minuti poveo preko Karla Petrinića, Mladost je zabila potom tri komada. Kalinovac je u samom finišu uspio smanjiti ponovno golom Petrinića, no nije stigao i izjednačiti. Veliko slavlje Sigećanima donijeli su u 69. minuti Marijan Zvonar, donedavni kapetan Kalinovca, te raspoloženi Gusković s dva gola u 53. i 79. minuti, od čega prvi s bijele točke. Cijelu fotogaleriju s utakmice možete pogledati OVDJE.

Važne bodove u borbi za opstanak tražio je i Miklinovec koji je bio domaćin Lipi iz Hlebina. Igrala se dobra i dinamična utakmica, otvorena, s dosta prilika. Sve važno, a to su golovi, vidjeli smo u nastavku susreta. Žutu podmornicu u vodstvo je doveo Mate Milas, a isti je igrač asistirao i Josipu Salajcu za konačnih 2:0.