Subota, 27. travnja 2024.

Hajduk slavio u Varaždinu i pobjegao Dinamu na +11

Varaždinci su odlično parirali Hajduku, ali na kraju su gosti zasluženo slavili i ostali na 100 posto u prvenstvu

Hajduk iz Splita u utakmici šestog kola SuperSport HNL-a pobijedio je s 2:1 u Varaždinu i pobjegao Dinamu na 11 bodova prednosti, iako Jakirevićeva momčad ima dvije utakmice manje. Varaždinci su odlično parirali Hajduku, ali na kraju su gosti zasluženo slavili i ostali na 100 posto u prvenstvu.

Poveli su gosti u 29. minuti. Izvukao se Livaja na desnu stranu, poslao odličan ubačaj na pet metara, a Krovinović je to pravovremeno osjetio i u maniri pravog golgetera utrčao u prazan prostor i glavom pogodio za vodstvo Bijelih.

Domaćin je izjednačio u 36. minuti. Nije dobro reagirala obrana Bijelih. Lopta je u dva poteza došla do Belcara koji s 15 metara pogađa gornji desni kut.

Ipak, veliko slavlje navijačima Hajduka stiglo je u 86. minuti. Mikanović je uputio sjajan centaršut na drugu vratnicu, Dajaku je pravovremeno utrčao te iz prve pogodio bliži kut.

RASPORED 6. KOLA HNL-A: Gorica – Slaven Belupo 2:2, Varaždin – Hajduk 1:2, Lokomotiva – Osijek (subota, 21.05), Istra – Rudeš (nedjelja, 18.30), Dinamo – Rijeka (nedjelja, 21.05).